اخبار حوزه سلامت

سازمان منطقه آزاد قشم با تمام توان پشتیبان کادر درمان است

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با وجود تمام کاستی‌ها، خوشبختانه کادر درمان در زمینه کنترل بیماری کرونا با قوت عمل کرده و موفق شده است تا اندازه زیادی این بیماری را تحت کنترل درآورد و بسیاری از بیماران را نجات دهد.

بازدید مشاور پزشکی و سلامت دبیرخانه شورایعالی از مراکز درمانی منطقه آزاد قشم

مشاور پزشکی و سلامت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سفر به منطقه آزاد قشم از مراکز درمانی و بهداشتی در این منطقه بازدید کرد.

تفویض اختیارات حوزه تجهیزات پزشکی به مدیریت غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم

مدیر غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اختیارات اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو به سازمان منطقه آزاد قشم تفویض اختیار شد.

نظارت های حداکثری بر رعایت ضوابط بهداشتی در کیش

دبیر شورای سلامت کیش از نظارت های حداکثری بر رعایت ضوابط بهداشتی برای ارتقاء سلامت عموم مردم جزیره کیش خبر داد.

اُمیکرون جدی است / مردم ضوابط بهداشتی را رعایت کنند

سخنگوی شورای سلامت کیش با پیش‌بینی شیوع ویروس اُمیکرون در جزیره، بر لزوم رعایت ضوابط بهداشتی از سوی ساکنان این منطقه تاکید کرد.

شفاف سازی آخرین وضعیت آزمایشگاه غذا و دارو منطقه آزاد اروند

در پی انتشار گفتگوی خبری معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آبادان و واکنش نمایندگان مردم شریف شهرستان های آبادان و خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند توضیحاتی را در این خصوص ارائه نمود.

توریسم سلامت در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش توریسم سلامت را از اولویت های این منطقه برای ارائه خدمات درمانی به مسافرانی که مقصد گردشگری خود را جزیره کیش انتخاب می کنند خبر داد.

سمینار آشنایی با راهکارهای کنترل وزن و کرونا با کمک تغذیه سالم

نخستین سمینار آموزشی تغذیه و سلامت با رویکرد ورزش، کنترل وزن و کرونا با حضور اساتید برجسته کشوری این رشته به میزبانی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

تولید و تأمین کالاهای اساسی و نظارت بر شاخص های سلامت غذایی

مدیر غذا و دارو سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به گرامیداشت روز جهانی غذا که مصادف با 16 اکتبر و 24 مهرماه می باشد اظهار داشت: تولید محصولات غذایی با استانداردها و شاخص های سازمان غذا و داروی کشور و در اولویت قرار دادن تأمین کالاهای اساسی در دوران کرونا و تحریم های ظالمانه بهمراه نظارت بر روندها واردات محصولات غذایی، فرایندهای تولید این گونه صنایع و شبکه توزیع، ارکان برنامه های سازمان را تشکیل می دهند.

استاندارد، بسترساز تداوم حضور محصولات ایرانی در بازار جهانی

مدیر غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم توجه به استانداردسازی کالاهای تولیدی را بسترساز تداوم حضور محصولات کشور در فضای رقابتی بازار جهانی دانست.
71 - 80 of 702

آخرین اخبار آرشیو