ماکو

ماکو، میزبان مسابقات کونگ فو قهرمانی کشور

مدیر اجتماعی، سلامت، ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: مسابقات کونگ فو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی جوانان، به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس به مدت 2 روز به میزبانی منطقه آزاد ماکو برگزار می‌شود.

استاندار آذربایجان غربی: منطقه آزاد ماکو مهمترین منطقه اقتصادی در مرز ایران و ترکیه است

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به قرار داشتن منطقه مهم اقتصادی در مرز مشترک آذربایجان‌غربی و ترکیه گفت: مهم‌ترین آنها منطقه آزاد ماکو بوده و دیگری منطقه ویژه اقتصادی سلماس و احداث منطقه ویژه اقتصادی سرو ارومیه نیز اخیراً مورد تصویب قرار گرفته است.

فصل جدید همکاری‌های ایران و ترکیه / آغاز اجلاس همکاری های استان های مرزی ایران و ترکیه

با حضور استاندار آذربایجان غربی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، ششمين نشست همكارى‌هاى استان‌هاى مرزى جمهورى اسلامى ايران ـ تركيه آغاز شد.

کشاورزی مدرن در منطقه آزاد ماکو فرصت استثنایی برای کشورهای حوزه خلیج فارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو به همراه معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان در دیدار با مشاور وزیر تجارت و صنعت قطر در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه در بخش کشاورزی و امنیت غذایی دیدار و گفت و گو کرد.

فرصت‌های کسب و کار در بزرگترین منطقه آزاد ایران قابل توجه است

یک سرمایه گذار چینی گفت: فرصت های ارائه شده منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد ایران در رویداد نمایشگاه سرمایه گذاری و تجارت (CIFIT) جذاب و قابل توجه بود.

علاقه‌مندی فعالان اقتصادی چین برای فعالیت در منطقه آزاد ماکو / امضای چندین تفاهم‌نامه همکاری در نمایشگاه (CIFIT 2023)

با ارائه بسته‌های سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو در رویداد بین‌المللی سرمایه گذاری و تجارت چین (CIFIT 2023)،‌ فعالان اقتصادی و شرکت‌های چینی با حضور در غرفه منطقه آزاد ماکو برای سرمایه‌گذاری و همکاری با سازمان منطقه آزاد اعلام آمادگی کردند.

استقبال چینی ها از فرصت‌های کسب و کار در لجستیک،‌ کشاورزی، معدن و صنایع ماکو

در دومین روز برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تجارت و سرمایه‌گذاری چین، غرفه منطقه آزاد ماکو میزبان فعالان اقتصادی و مالکان هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری چین بود که فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه های لجستیک،‌ کشاورزی،‌ معدن و صنایع و گردشگری این منطقه مورد استقبال و توجه فعالان اقتصادی چین قرار گرفت.

ماکو نقطه تلاقی کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو که برای معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و گردشگری منطقه آزاد ماکو در قالب هیئتی از دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به چین سفر کرده است،‌ در گفت و گو با فعالان اقتصادی چین گفت: ماکو از موقعیت ژئواستراتژیک و در نقطه تلاقی کریدور بین المللی شرق به غرب و شمال به جنوب قرار دارد.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو منصوب شد

طی حکمی از سوی حسین گروسی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو،‌ «حمزه حورسی» به سمت سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان منصوب شد. 

ماکو یک گام تا جهانی شدن

منطقه آزاد ماکو به اقرار بازدیدکنندگان جهانی بیشترین تعداد ژئوسایت‌ها را دارد که مجموع آن‌ها، ژئوپارک را تشکیل می‌دهد. اخیرا ژئوپارک ارس و قبل از آن قشم به شبکه جهانی ژئوپارک‌ها ملحق شدند اما برای ثبت جهانی با مشکل کم بودن تعداد ژئوسایت مواجه بودند؛ مشکلی که ماکو با آن مواجه نبود و توانست به شبکه ملی ژئوپارک ملحق شود.
1 - 10 of 1588

آخرین اخبار آرشیو