اخبار مناطق ويژه اقتصادي

اجرای طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لاوان؛ فرصت توسعه و تنوع محصولات در این منطقه را به دنبال دارد

 با تصویب طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لاوان از سوی هیات وزیران و ابلاغ آن از جانب معاون اول رئیس جمهوری، تنوع بخشی فعالیت‌ها و توسعه صنایع با ارزش افزوده و تولیدات با فناوری پیشرفته (های تک) فراهم می‌شود.

70 درصد ترانزیت ریلی کشور از مرز سرخس انجام می‌شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از انجام 70 درصد ترانزیت ریلی کشور از مرز سرخس خبر داد و گفت: این آمار نشان می‌دهد، این مرز یک مرز شناخته شده بین‌المللی در حوزه ریلی است.

بازدید تجار كشور سوریه از ظرفیت تولیدات شركت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام

هیاتی از تجار و بازرگانان کشور سوریه با حضور در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام از ظرفیت تولیدات شرکت های مستقر در این منطقه بازدید کردند.

تقویت مناطق آزاد در دستور کار مجلس

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در دیدار با حجت الله عبدالملکی، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در خصوص گره‌گشایی از کار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در چارچوب برنامه هفتم توسعه کشور قول مساعد داد همکاری لازم در این زمینه صورت پذیرد.

بازدید مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واحد‌های تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سرخس

با رویکرد حمایت از اشتغالزایی و اجرای طرح‌های صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور کارگری از واحد‌های تولیدی این منطقه همچون پوشاک چین، جاده ابریشم سرخس و کارخانه کاشی تندیس بازدید کرد.

بازدید تجار و بازرگانان چینی از منطقه ویژه اقتصادی پیام

 هیأتی از بازرگانان و تجار مناطق آزاد و تجاری شهر چنیگدآو در جنوب شرقی کشور چین باهدف بررسی ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام برای سرمایه گذاری از این منطقه ویژه اقتصادی بازدید کردند. 

بهره‌برداری از دومین مینی پالایشگاه هیدروکربن سبک و سنگین در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

دومین مینی پالایشگاه هیدروکربن سبک و سنگین با حضور قائم مقام وزیر صمت در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند به بهره‌برداری رسید.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد اروند و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

در راستای انجام اقدامات مشترک توسعه‌محور با منطقه مجاور اقتصادی در خوزستان، تفاهم‌نامه‌ای بین مدیران عامل سازمان منطقه آزاد اروند و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به امضا رسید.

اختصاص شناسه مرکز بین المللی تجزیه مبادلات پستی ویژه فرودگاه پیام توسط اتحادیه جهانی پست

با پیگیری های صورت گرفته توسط شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه پست جهانی (UPU)، کد اختصاصی شناسه مرکز بین المللی تجزیه مبادلات پستی (IMPC) برای فرودگاه بین المللی پیام صادر کرد.

یکصد و بیست و سومین جلسه شورای پژوهشی دبیرخانه شورایعالی برگزار شد

یکصد و بیست و سومین جلسه شورای پژوهشی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با حضور اعضای این شورا در محل این دبیرخانه برگزار شد.
1 - 10 of 8360

آخرین اخبار آرشیو