انزلي

کارکرد مناطق آزاد پیشران سلامت اداری و جلوگیری از هرگونه قاچاق است

به ریاست عیسی فرهادی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و با حضور حضور مدیران دستگاه های نظامی و انتظامی، نظارتی و اجرایی، کارگروه ارتقا سلامت اداری پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

سهم 35 درصدی بندر کاسپین در تجارت آسیای میانه/ مارینای جدید منطقه آزاد انزلی فعال می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، عمده کشورهای مورد تجارت بندر کاسپین را کشورهای آسیای میانه به ویژه روسیه اعلام کرد و گفت: بیش از 35 درصد تجارت آسیای میانه از طریق بندر کاسپین انجام می شود که سهم قابل توجهی است.

لزوم هم افزایی ملی برای کسب منافع حداکثری در توسعه روابط با اوراسیا با محوریت منطقه آزاد انزلی

جامعه استانداران و مدیران ولایی کشور در نشستی با عیسی فرهادی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص سازوکارهای همکاری و معاضدت فکری فی مابین به بحث و تبادل نظر پرداختند.

پیگیری تسریع در مراحل پایانی ریل گذاری پروژه ملی رشت ـ بندرکاسپین

عیسی فرهادی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با عباس خطیبی، عضو هیئت مدیره و معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل کشور در خصوص پیگیری فرآیند تکمیل طرح ملی اتصال این منطقه به خط ریل سراسری به بحث و تبادل نظر پرداخت.

افزایش و گسترش فعالیت های گمرکی در منطقه آزاد انزلی

عیسی فرهادی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با محمد رضوانی فر، رییس کل گمرک و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی دیدار و در خصوص سازوکارهای توسعه همکاری های این سازمان و گمرکات کشور به تبادل نظر پرداخت.

بازدید فرهادی از مجتمع بندرانزلی و گمرکات استان

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، از ظرفیت ها و امکانات موجود در اداره کل بنادر و دریانوردی استان در مجتمع بندری انزلی و حوزه نظارت گمرکات استان بازدید و در گفتگو با مدیران این دو نهاد بر لزوم افزایش همکاری های چندجانبه برای تبدیل شدن به هاب ترانزیتی و صادراتی کشورهای حاشیه دریای خزر، به ویژه اتحادیه اقتصادی اوراسیا تأکید نمود.

دروازه تعامل تجاری و اقتصادی ایران و روسیه از کریدور شمال ـ جنوب، بندر کاسپین و خط آهن رشت ـ کاسپین می‌گذرد

نشست توسعه مبادلات تجاری ایران روسیه با محوریت راه‌اندازی کریدور شمال ـ جنوب به میزبانی منطقه آزاد انزلی و با حضور دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه برگزار شد.

توسعه منطقه آزاد انزلی بسیار مطلوب بوده است

 دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه در نشست توسعه مبادلات تجاری ایران و روسیه با محوریت کریدور شمال جنوب در منطقه آزاد انزلی گفت: امروز با همکاران خودمان یعنی شرکت های مطرح حمل و نقل روسیه در گیلان هستیم و با توجه به سفری که به جنوب داشتیم‌ می توان مقایسه ای بین بنادر شمال و جنوب ایران داشته باشیم. ایران از طریق دو مسیر به دریا متصل است که این امر تاثیر مهمی در توسعه مبادلات تجاری دو کشور دارد.

مناطق آزاد از ظرفیت های مهم اقتصادی کشور است

امام جمعه موقت تهران، در نشست شورای اداری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: امروز ایران برای افزایش اقتدار خود نیازمند گام های بلند و موثر در عرصه های اقتصادی است لذا باید برای تغییر و تحول در شاخص‌ها کلان اقتصادی کشور ایران از ظرفیت‌هایی نظیر مناطق آزاد بهره‌ لازم‌را گرفت.

ایران سرزمینی استراتژیک و مرکز اقتدار و امنیت در منطقه است

امام جمعه موقت تهران، در سفر به منطقه آزاد انزلی در مراسم پایان دوره پایوران در مرکز آموزشی باقرالعلوم (ع) نیروی دریایی راهبردی در منطقه آزاد انزلی حاضر و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان در جمع مقامات نظامی نیروی دریایی گفت: امروزه به فضل خداوند متعال و عزم و اراده راسخ نیروهای نظامی ، شاهد آن هستیم که کیلومتر ها در دریاهای آزاد امنیت برای کشتی های تجاری کشورمان فراهم شده و در آب های سرزمینی نیز اجازه نمی دهند تا دشمنان دست درازی به تمامیت مرزی کشور داشته باشند.
1 - 10 of 1575

آخرین اخبار آرشیو