وزیر راه: چابهار تبدیل به نگین ترانزیتی منطقه می‌شود
وزیر راه و شهرسازی گفت: در کنار قراردادی که اخیرا با کشور هند در بندر شهید بهشتی چابهار منعقد شد و با توجه به توسعه فرودگاهی که در منطقه چابهار انجام می‌شود مجموع این بسته‌ای بسیار مناسب فرودگاهی، بندری و ریلی خواهد بود که قطعا سیستان و بلوچستان را متحول خواهد کرد.
ارتقاء سطح همکاری چابهار با اتاق‌ بازرگانی پاکستان
تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد چابهار و فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع کشور پاکستان امضا شد.
اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
توسعه بندر چابهار نه‌تنها تامین‌کننده منافع اقتصادی و بازرگانی ایران، هند، افغانستان و آسیای میانه است، بلکه همکاری منطقه‌ای و تضمین صلح در سطح آسیای جنوبی و مرکزی را تضمین خواهد کرد.
چرا منطقه آزاد چابهار برای هندی‌ها مهم است؟
هند سال هاست که به دنبال توسعه بندر چابهار است و برای آن ارزش استراتژیک زیادی قائل است.
ایران و هند درخصوص توسعه و تجهیز بندر چابهار به توافق رسیدند
قرارداد سرمایه‌گذاری بلندمدت شرکت هندی IPGL برای تجهیز و بهره‌برداری از پایانه‌های کانتینری و کالای عمومی بندر شهید بهشتی چابهار، طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه‌های هندوستان، امضا شد.
سفر بیش از 200هزار گردشگر به چابهار در تعطیلات نوروزی
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار گفت: تاکنون 200 هزار گردشگر و مسافر از ابتدای تعطیلات تاکنون وارد چابهار شده‌اند که این آمار نشان می‌دهد این شهرستان همچنان مقصد مسافران و گردشگران نوروزی است.
255 هزار میلیارد تومان تقاضای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار
آخرین جلسه ستاد جهش سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار در سال 1402 با حضور حجت‌الله عبدالملکی، نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مدیران و اعضای هیأت مدیره این سازمان برگزار شد.
مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد سیستان و چابهار منصوب شدند
به پیشنهاد نماینده ویژه رییس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حسین سنجرانی و حمیرا ریگی به ترتیب به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد سیستان و چابهار منصوب شدند.
کمک‌رسانی وزارت دفاع از طریق پتروشیمی مکران به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان
در پی وقوع سیل کم‌سابقه در سیستان و بلوچستان، خصوصا مناطق جنوبی بلوچستان از جمله دشتیاری و حاشیه چابهار، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از طریق شرکت‌های شستان و توسعه پتروشیمی نگین مکران به کمک سیل‌زدگان شتافت.
1 - 12 of 3274