توسعه مبادلات تجاری ایران و روسیه با محوریت منطقه آزاد انزلی و سرای تجاری ایرانیان
کوچکیان سرکنسول ایران در جمهوری آستراخان روسیه با عیسی فرهادی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار کرده و درخصوص سازوکارهای بهره برداری از ظرفیت های دو طرف، جهت توسعه روابط کشورمان با روسیه و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به بحث و تبادل نظر پرداختند.
منطقه آزاد ماکو پیشگام تحقق رشد تولید در بخش کشاورزی
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به کاشت 220 هزار اصله درخت مثمر، در منطقه آزاد ماکو گفت: شعار رشد تولید در بخش کشاورزی که امیدواریم در مهار تورم نیز تاثیر داشته باشد، در منطقه آزاد ماکو با کاشت این درختان تحقق یافته و گام بلندی در توسعه بخش کشاورزی برداشته شده است.
4 محور توسعه چابهار در سال 1401 چه بود؟
توسعه زیرساخت‌ها، جذب سرمایه، توسعه صنعت گردشگری و تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی، 4 محوری بود که مسیر حرکت چابهار به سمت و سوی تحول و توسعه در سال گذشته را هموار کرد؛ اما جزئیات این محورها چه بود و و ذیل هر محور چه اقداماتی اجرایی شد، پرسش‌هایی بود که برای کنکاش پیرامون آن‌‌ها با امیرمقدم، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار به گفت‌وگو نشستیم.
رونمایی از 52 طرح اولویت دار سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو
سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو از معرفی 52 طرح اولویت دار و دارای مزیت اقتصادی در منطقه آزاد ماکو خبرداد.
عبدالملکی: به دنبال مردمی کردن مناطق آزاد کشور هستیم
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: راهبرد مناطق آزاد کشور در دولت، مردمی کردن فعالیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری، رسیدگی به ساکنان مناطق آزاد و درنهایت منفعت همه مردم ایران از مناطق آزاد است.
کاخ باغچه جوق ماکو رتبه اول بازدید نوروزی آذربایجان غربی را به خود اختصاص داد
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: کاخ باغچه جوق واقع در منطقه آزاد ماکو بیشترین بازدید کننده را در سطح استان به خود اختصاص داده است و موزه مردم شناسی ارومیه و موزه باستان شناسی ارومیه به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
سالانه میزبان بیش از 10 میلیون گردشگر و مسافر در مناطق آزاد هستیم
«مهدی حسین زاده یزدی» معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری فرینا، علاوه بر ذکر آمارها و مستندات از وضعیت کنونی مناطق آزاد کشور به ارائه تحلیلی اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از وضعیت و رویکردهای تحوّلی شکل گرفته در این هفت منطقه آزاد پرداخت. 
افزایش 117 درصدی ورود گردشگری به ارس / میزان اقامت مسافران 150درصد افزایش یافت
قائم‌ مقام ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس در گفت‌وگو با خبرنگاران از افزایش چشمگیر ورود مسافر به منطقه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: از 25 اسفند تا سوم فروردین ماه 106 هزار و 286 تردد غیربومی با خودرو ثبت شده است و بیش از 400 هزار گردشگر در منطقه حضور یافته‌اند.‌
نوروز شاد در منطقه آزاد ماکو با برنامه های متنوع فرهنگي و هنری
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: این سازمان برنامه هاي متنوع فرهنگی و هنری را به منظور داشتن نوروزی شاد در منطقه آزاد ماکو برای شهروندان و گردشگران اين ايام تدارك ديده است.
73 - 84 of 2174