بزودی خطوط ریلی رشت ـ کاسپین تکمیل می شود / منطقه آزاد انزلی از پرظرفیت ترین مناطق آزاد کشور محسوب می شود
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، بعد از بازدید از ظرفیت های اقتصادی، بندری، تولیدی و طرح های توسعه ای منطقه آزاد انزلی در گفتگو با خبرنگاران با تصریح براینکه منطقه آزاد انزلی از پرظرفیت ترین مناطق آزاد کشور است، اظهار داشت: وجود بنادر انزلی و کاسپین در منطقه آزاد انزلی از ظرفیت های این منطقه در حوزه های صادراتی و ترانزیت کالا محسوب می شوند که با اجرای طرح های توسعه دو بندر این ظرفیت در حدود 30 میلیون تن افزایش می یابد.
خداآفرین در مسیر تبدیل به قطب کشاورزی صادرات‌محور است
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: خداآفرین در مسیر تبدیل به قطب کشاورزی صادرات‌محور است.
لزوم اجرای ماده 65 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در مناطق آزاد
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، بر لزوم اجرای ماده 65 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در مناطق آزاد تاکید کرد.
دستورات ویژه رئیس جمهور مبنی بر ساماندهی حاشیه نشینی چابهار
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: رئیس جمهور برای ساماندهی مناطق حاشیه نشینی چابهار و بهره‌مندی مردم از مسکن مناسب، امکانات آب و برق، مدرسه و بهداشت و صدور سند مالکیت دستورات ویژه‌ای را صادر کردند که این دستورات در حال انجام است.
فیلم | مناطق آزاد را به مقاصد سرمایه گذاری تبدیل می کنیم
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور در گفتگو با خبرنگار ایرنا تأکید کرد: قصد داریم مناطق آزاد را به یکی از مقاصد سرمایه‌گذاری مهم در سطح ملی و بین‌المللی تبدیل کنیم.
قشم آماده میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی جام جهانی است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: موقعیت ویژه قشم، نزدیکی به محل برگزاری مسابقات جام جهانی و آب و هوای دلپذیر جزیره را آماده میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی جام جهانی ساخته است.
منطقه ویژه اقتصادی بانه ظرفیتی برای توسعه کردستان است
مشکلات و بی ثباتی در حوزه اقتصاد از مهمترین عواملی است که ساخت و ساز واحدهای تولیدی را در بسیاری از مناطق به ویژه منطقه ویژه اقتصادی بانه به تاخیر انداخته است، هر چند چشم انداز روشنی با توجه به ظرفیت های مرزی و تجاری کردستان پیش روی این منطقه قرار دارد.
استقبال سرمایه‌گذاران روسی برای حضور در قطب های پتروشیمی، نفت و گاز ایران
سرپرست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه در نشست هیئت‌های تجاری ایران و روسیه ظرفیت‌ها و مشوق‌های قانونی و بالقوه مناطق آزاد تجاری کشورمان برای طرف‌های روسی به‌خوبی بازگو شد، گفت: در این نشست سرمایه‌گذاران روسی برای حضور در قطب های پتروشیمی، نفت و گاز، فرودگاهی و... ایران استقبال کردند.
همکاری ایران و روسیه برای ایجاد مناطق آزاد مشترک
سرپرست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی از همکاری ایران و روسیه برای تشکیل مناطق آزاد مشترک در شانزدهمین نشست اقتصادی ایران و روسیه خبر داد.
121 - 132 of 2174