اخبار اقتصادی

تشكیل نظام های رتبه بندی و اعتبار سنجی صنعت بیمه در سال 1402

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست با اعضای سندیکای بیمه کشور با تاکید بر اهمیت حرکت صنعت بیمه کشور به سمت نظام رتبه بندی، افزود: برای ساماندهی امتیاز بیمه گذاران باید در سالجاری گام بزرگی در راستای تحقق اعتبار سنجی در صنعت بیمه برداشته شود.

صدور 284 هزار مجوز كسب و كار كاملا غیر حضوری / افزایش سرمایه 294 هزار میلیارد تومانی شركت‌های غیر دولتی و بورسی

وزیر امور اقتصادی و دارایی وزیر اقتصاد با اشاره به اقدامات وزارت اقتصاد برای مهار تورم و افزایش تولید، یکی از اقدامات را استفاده از ظرفیت های بازارهای سرمایه‌ای کشور برای تأمین مالی تولید برشمرد و گفت: شرکت‌های غیردولتی و بورسی در سال گذشته، 294 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه داشتند.

جامعه مشاوران رسمی مالیاتی نماد حركت تحولی بر پایه شفافیت و فرصت‌های برابر

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران مولود یک حرکت تحولی مبتنی بر دو رکن حرکت به سمت شفافیت و ایجاد فرصتهای برابر و عدالت هستند و باید تحول‌خواهی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

سال تحول در اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: سال 1402 با تصمیمات جدیدی که دولت آماده کرده است، سال تحول در اقتصاد خواهد بود به گزارش شادا، سید احسان خاندوزي، وزیر امور اقتصادی و دارایی و سخنگوی اقتصادی دولت در یادداشتی، سال جدید را سال تحول در اقتصاد خواند.

تقویت دیپلماسی اقتصادی در دولت سیزدهم / از مشاركت در پیمان‌های منطقه‌ای تا اتصال شبكه‌های بانكی

ایجاد نظام چند قطبی اقتصادی در عرصه جهانی و شکل‌گیری پیمان‌های منطقه‌ای، زمینه افول یکجانبه‌گرایی در عرصه اقتصاد را فراهم کرده است که به گفته وزیر اقتصاد، این شرایط باعث شده تا دولت سیزدهم با تکیه بر دیپلماسی اقتصادی و تقویت مناسبات با همسایگان، تعاملات تجاری، بانکی و پولی خود را در حوزه بین‌الملل افزایش دهد.

شفافیت صورت های مالی 1120 شركت دولتی/ لزوم پایان غافلگیری فعالان اقتصادی در بخش تصمیم گیری ها

وزیر اقتصاد اعلام کرد: برای حمایت از تولید و بخش خصوصی از تغییرات بی ضابطه مقررات، غافلگیری و بی خبری فعالان اقتصادی و تغییرات مکرر آیین نامه ها و بخشنامه در وزارت اقتصاد با کمک همه فعالان بخش های مختلف اقتصادی جلوگیری می‌کنیم.

به رغم تحریم های ظالمانه آمریكا، ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است / اقتصاد ایران را نمی‌توان منزوی كرد / مصمم به كاهش نرخ تورم هستیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با روزنامه فایننشال تایمز تاکید کرد: علیرغم تحریم های ظالمانه آمریکا، ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در حداقل دو سال گذشته دست یافته است و از رکورد قبلی یعنی 1.3 میلیون بشکه در روز پیشی گرفته است.

روسیه و انسجام بانكی و پولی دو كشور / همكاری عملی ایران و روسیه در حوزه سوآپ نفت و گاز

وزیر امور اقتصادی و دارایی و سخنگوی اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران در گفتگویی مشروح با خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه دیدگاه های خود در حوزه تعاملات اقتصادی بین المللی ایران را تشریح کرد .

مسیر رشد اقتصادی با تقویت تولید و انضباط مالی دنبال می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی خود در سال جدید از مشهد مقدس تاکید کرد: دولت مسیر رشد اقتصادی و رشد تولید را از طریق تسهیل صدور مجوزها، کاهش مالیات‌ها و شفافیت اقتصادی، تنوع بخشی به روش های مختلف تامین مالی و انضباط مالی دنبال می‌کند.

پرداخت تسهیلات از مسیر اعتبار سنجی

 وزیر امور اقتصادی و دارایی در آخرین نشست ماهانه سال جاری با مدیران عامل بانک های تحت مدیریت وزارت اقتصاد ضمن تاکید بر اعتبار سنجی مشتریان قبل از پرداخت تسهیلات اظهار داشت: امیدوارم برای سال آینده با کمک مجموعه مدیران نظام بانکی به این جمع بندی برسیم که بتوانیم مسیر هرگونه تسهیلات دهی بدون اعتبار سنجی را ببندیم.
41 - 50 of 1215

آخرین اخبار آرشیو