اخبار اقتصادی

امكان تدوین سند نحوه مواجهه تنظیم‌گرانه دولت با صنعت خودرو

وزیر اقتصاد در دومین نشست هم اندیشی با صاحبنظران و فعالان صنعت خودرو اظهار امیدواری کرد، که نتیجه این نشست‌ها تدوین سندی از نحوه مواجهه تنظیم‌گرانه دولت با صنعت خودرو با اجماع نسبی بین مسئولان دو وزارتخانه اقتصاد، صمت و فعالان صنعت خودرو با مشاوره استادان دانشگاه و صاحبنظران باشد.

دولت با انتقال دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی موافقت کرد

هیئت وزیران در جلسه صبح روز چهارشنبه (11 آبان ماه) به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، با انتقال دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی به وزارت امور اقتصادی و دارایی موافقت کرد.

از اعمال سلیقه وزارت بهداشت در تأیید صلاحیت های پزشكی و دارویی جلوگیری می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به شکایت های زیاد مطرح شده در خصوص برخی تصمیمات سلیقه ای وزارت بهداشت در خصوص تأیید صلاحیت های پزشکی و دارویی متقاضیان شروع کسب و کار، از الزام این وزارتخانه به انتشار شفاف دلایل تأیید یا رد صلاحیت افراد به منظور جلوگیری از اعمال سلیقه شخصی این دستگاه خبر داد.

بازگرداندن قدرت از دستگاه های اجرایی به فعالان اقتصادی ؛ هدف دولت سیزدهم

وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه امید را به فعالان اقتصادی بازمی‌گردانیم گفت: تئوری اقتصاد مردمی دولت این است که قدرت را به بدنه فعالان اقتصادی برگردانیم تا مردم به عنوان صاحبان اصلی پرقدرت تر از دستگاه های اجرایی باشند.

عقب ماندگی در تأمین مالی طرح های اقتصادی حاصل انحراف در سیاست گذاری های كلان كشور است

وزیر امور اقتصادی و دارایی، در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های استان اصفهان که در استانداری اصفهان برگزار شد، با اشاره به سرفصلی که در این وزارتخانه دنبال می شود، اظهار کرد: متاسفانه در حوزه تامین منابع مالی و‌ بانکی برای طرح های اقتصادی عقب ماندگی و انحراف زیاد داریم که ناشی از سیاست گذاری کلان کشور بوده است.

توازن درآمدهای مالیاتی استان‌ها در بودجه 1402 دنبال می‌شود

وزیر اقتصاد ‌و دارایی گفت: باید برای اصلاح توازنی که در درآمدهای مالیاتی برهم خورده، توسط سازمان برنامه و بودجه در تدوین بودجه سال آینده برنامه‌ریزی و موضوع فشار مالیاتی و … برطرف شود.

تسریع در تامین مالی تولید/ پیگیری وزارت اقتصاد برای تفویض اختیار به بانك‌های استانی

وزیر اقتصاد با اشاره به مشکلات بانک‌های استانی در تأمین مالی فعالیت‌ها و پروژه‌های اقتصادی گفت: بعد از بازگشت از سفر اصفهان از رئیس شورای هماهنگی بانکهای دولتی خواهم خواست که با فوریت این تفویض اختیار را برای تمام بانک های دولتی استان‌ها ابلاغ کنند که شاهد سرعت بخشیدن به فرآیند تأمین مالی تولید باشیم.

بانك‌های دولتی به تملك واحدهای تولیدی خاتمه دهند

وزیر اقتصاد گفت: با تأکید رییس جمهور تملک بانک ها نباید منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی و ‌بنگاه ها شود، بنابراین بانک‌های دولتی را مکلف می‌کنیم که تملک واحدهای تولیدی را خاتمه دهند.

سیاست‌گذاری‌های اقتصادی دولت به سمت حمایت از تولید و سودآوری صنایع پیش می‌رود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تلاش می کنیم مسیرهای سیاست‌های اقتصادی از جمله بودجه سال آینده به نحوی تعیین شود که به فعالیت و سودآوری صنایع کمک شود و پیام نهایی سیاست‌گذاری دولت و همراهی بخش خصوصی این باشد که کشور در سال آینده اشتغال بالاتری داشته باشد.

اولویت همیشگی دولت حمایت از تولید كنندگان

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: همیشه اولویت دولت سیزدهم حمایت از تولیدکنندگان است.
41 - 50 of 1166

آخرین اخبار آرشیو