اخبار اقتصادی

در حساب واحد خزانه 250 هزار حساب دستگاه های دولتی تبدیل به 23 هزار و 800 حساب منضبط و شفاف شده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی هدف دولت از انتشار صورت‌های مالی شرکتهای دولتی را ایجاد شفافیت و مطالبه گری عمومی درباره عملکرد این شرکت ها برشمرد و گفت: مطالبه گری خیرخواهانه و نظارت مردمی بر عملکرد شرکت ها موجب اصلاح نواقص و بهبود مدیریت آنها می شود.

هم‌اندیشی با اساتید اقتصاد پیش از تدوین بودجه 1402

نشست اقتصاددانان با وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ارائه پیشنهادات و نظرات در موضوع سیاست‌گذاری‌های پولی، بانکی و بودجه سال 1402 در محل وزارت اقتصاد برگزار شد.

كاهش رشد نقدینگی به 35.3 درصد در پایان شهریور ماه/ كاهش نرخ بیكاری در فصل تابستان به عدد كم سابقه 8.9 درصد

سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به کاهش رشد نقدینگی به 35.3 دهم درصد در پایان شهریور ماه سال جاری تاکید کرد: حرکت دولت در کنترل موتورهای ایجاد تورم صرفاً حرف نیست و تمام دستگاه‌ها با جدیت به مسیر راه رشد غیر تورمی پایبند هستند.

صدور 114 هزار مجوز از طریق درگاه ملی مجوزها / مجوزهای معطل مانده دستگاه‌ها از طریق درگاه صادر می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به صدور 114 هزار مجوز کسب و کار از طریق درگاه ملی مجوزها و به صورت کاملاً بر خط تاکید کرد: برای نخستین بار از ظرفیت قانونی صدور مجوزهایی که از سوی دستگاه معطل مانده از طریق درگاه ملی مجوزها استفاده خواهد شد و دستگاه متخلص هم اختیار صدور مجوز را از دست می دهد و هم مجازات خواهد شد.

كارمزد وام های 10 میلیون تومانی در بانك های قرض الحسنه به زودی صفر می شود

وزیر امور اقتصاد و دارائی گفت: برای اولین بار ظرف یکی دو ماه آینده با هماهنگی که بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک قرض الحسنه رسالت صورت گرفته است، برای وام های خرد قرض الحسنه 10 میلیون تومانی و کمتر از آن، کارمزد 4 درصد ر ا به صفر خواهیم رساند تا برای اولین بار مردم بدون کارمزد بتوانند وام های با مبالغ پایین را دریافت کنند.

سرمایه گذاری 40 هزار میلیارد تومانی شبكه بانكی در بخش دانش‌بنیان

وزیر اقتصاد با اشاره به امکان سرمایه‌گذاری بانک ها در فعالیت های دانش بنیان با پذیرش ریسک و مخاطره آن گفت: برای نخستین بار بعد از سالها شاهد سرمایه گذاری 40 هزار میلیارد تومانی شبکه بانکی در بخش دانش‌بنیان خواهیم بود که این اضافه بر تسهیلاتی است که به شرکتهای دانش بنیان تخصیص می‌یابد .

افشای صورت‌های مالی سال 1400شركت‌های دولتی به زودی/ مسیر سهولت كسب و كار در كشور غیرقابل بازگشت است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اقدامات دولت در راستای مردمی سازی و ایجاد تحول و عدالت در اقتصاد از جمله شفافیت صورت‌های مالی، تسهیل صدور مجوزها و هوشمند سازی یارانه نان گفت: وقتی مردم پای کار اداره اقتصاد می آیند بهترین تصمیم ها و سالم ترین فرآیندها رقم میخورد و امیدواریم در سال های بعد هم از فرصت حضور مردم در اقتصاد استفاده کنیم.

مجوز بورس بين الملل مناطق آزاد صادر شد / بورس بین الملل مناطق آزاد، پنجمین بورس کشور

شورای عالی بورس با تاسیس بورس بین‌الملل در مناطق آزاد کشور موافقت کرد.

مجوز های صنوف، برای نخستین بار احصاء شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خاتمه شصت و هفتمین نشست هیئت مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار در جمع خبرنگاران، از احصاء 83 عنوان مجوز و پروانه صنفی صنوف مختلف برای اولین بار از شروع به فعالیت این هیئت خبر داد.

وزیر اقتصاد: سازمان استاندارد، واقعا استاندارد باشد

وزیر امور اقتصادی و دارایی از سازمان ملی استاندارد ایران خواست، خود این سازمان نیز در اعلام نظر نسبت به استعلام کالای وارداتی متقاضیان، قایل به یک بازه زمانی استاندارد باشد.
51 - 60 of 1166

آخرین اخبار آرشیو