اخبار اقتصادی

توسعه ابزار های نوین مالی، ملاك ارزیابی مدیران بورسی و بانكی از سال آینده

وزیر امور اقتصادی و دارایی در آیین رونمایی از سامانه فکتورینگ قرارداد های خصوصی تصریح کرد که از سال آینده، ارزیابی مدیران بانک ها و سازمان بورس و اوراق بهادار بر مبنای عملکرد آنها در خصوص استفاده و توسعه ابزار های نوین تأمین مالی بخش غیر دولتی صورت خواهد گرفت.

تأسیس سه شهرك صنعتی مشترك بین ایران و عراق

وزیر امور اقتصادی و دارایی از تأسیس و راه اندازی سه شهرک صنعتی مشترک بین ایران و عراق در مرز های مجاور استان های «میسان»، «بصره» و «واسط» این کشور خبر داد.

جزئیات توافقات در كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و عراق/ تفاهم دو كشور برای رفع مشكلات بانكی و ارزی

وزیر امور اقتصادی و دارایی که برای‌ شرکت در پنجمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق و رایزنی با مقامات عراقی درباره توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی به عراق سفر کرده، به تشریح توافقات انجام شده در این کمیسیون و دیدار با نخست وزیر عراق پرداخت.

تاكید نخست وزیر عراق بر تسریع در اجرای مصوبات كمیسیون مشترك با ایران/ موانع فعالیت فعالان اقتصادی در ارتباط با عراق رفع می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به برگزاری پنجمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق اظهار کرد: رفع موانع و مشکلات فعالان اقتصادی هم در حوزه داخلی و هم در ارتباط با طرف عراقی و همچنین افزایش ظرفیت روابط تجاری دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

ساخت راه آهن شلمچه - بصره نماد ارتباط مردمی و فرهنگی دو ملت است / پیشنهاد ایجاد شهركهای صنعتی مشترك

وزیر امور اقتصادی و دارایی ساعتی قبل با محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.

صدور تمام مجوزهای صنفی از درگاه ملی مجوزها / پروانه كسب و كار سه روزه صادر می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه ثبت درخواست برای دریافت تمام مجوزهای صنفی در درگاه ملی مجوزها امکانپذیر شد، گفت: در صورت کامل بودن مدارک متقاضیان، مجوزهای این بخش فقط در سه روز از این طریق صادر می شود.

تعامل دولت و مجلس برای عدم تغییر سقف بودجه 1402

وزیر اقتصاد گفت: برنامه دولت و بانک مرکزی در تعامل با مجلس این است که نرخ تورم در سال آینده کاهش پیدا کند و سقف لایحه بودجه 1402 افزایش پیدا نکند؛ نرخ تورم در سال آینده نسبت به سال جاری با اقدامات بانک مرکزی و دولت کاهش پیدا خواهد کرد.

اولین اوراق قرض‌الحسنه بازار سرمایه رونمایی شد

اولین پذیره‌نویسی اوراق قرض‌الحسنه بازار سرمایه در همایش ملی قرض‌الحسنه با حضور وزیر اقتصاد رونمایی شد.

پیش بینی ناپذیری در اقتصاد كشور را باید پایان دهیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی در یازدهمین جلسه پیگیری رفع موانع سرمایه گذاری و تولید که با حضور مدیران هفت پارک علم و فناوری و مدیران و بنیانگذاران چند شرکت دانش بنیان برگزار شد، با تاکید بر عزم دولت برای پیش بینی پذیر کردن اقتصاد اظهار داشت: غیر قابل پیش بینی بودن تغییرات ماهانه و حتی هفتگی شاید برای برخی نان داشته و رانت هایی ایجاد کند اما قطعا برای تولید، فعالان حوزه دانش بنیان ها و کارآفرینان آبی ندارد.

كاشت درخت توسط وزیر اقتصاد به مناسبت روز جهانی درختكاری

وزیر امور اقتصادی و دارایی به مناسبت فرا رسیدن روز درختکاری، در اقدامی نمادین، اقدام به کاشت نهال یک درخت در محوطه فضای سبز این وزارتخانه نمود.
51 - 60 of 1215

آخرین اخبار آرشیو