تقویت دیپلماسی اقتصادی در دولت سیزدهم / از مشاركت در پیمان‌های منطقه‌ای تا اتصال شبكه‌های بانكی
ایجاد نظام چند قطبی اقتصادی در عرصه جهانی و شکل‌گیری پیمان‌های منطقه‌ای، زمینه افول یکجانبه‌گرایی در عرصه اقتصاد را فراهم کرده است که به گفته وزیر اقتصاد، این شرایط باعث شده تا دولت سیزدهم با تکیه بر دیپلماسی اقتصادی و تقویت مناسبات با همسایگان، تعاملات تجاری، بانکی و پولی خود را در حوزه بین‌الملل افزایش دهد.
شفافیت صورت های مالی 1120 شركت دولتی/ لزوم پایان غافلگیری فعالان اقتصادی در بخش تصمیم گیری ها
وزیر اقتصاد اعلام کرد: برای حمایت از تولید و بخش خصوصی از تغییرات بی ضابطه مقررات، غافلگیری و بی خبری فعالان اقتصادی و تغییرات مکرر آیین نامه ها و بخشنامه در وزارت اقتصاد با کمک همه فعالان بخش های مختلف اقتصادی جلوگیری می‌کنیم.
به رغم تحریم های ظالمانه آمریكا، ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است / اقتصاد ایران را نمی‌توان منزوی كرد / مصمم به كاهش نرخ تورم هستیم
وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با روزنامه فایننشال تایمز تاکید کرد: علیرغم تحریم های ظالمانه آمریکا، ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در حداقل دو سال گذشته دست یافته است و از رکورد قبلی یعنی 1.3 میلیون بشکه در روز پیشی گرفته است.
روسیه و انسجام بانكی و پولی دو كشور / همكاری عملی ایران و روسیه در حوزه سوآپ نفت و گاز
وزیر امور اقتصادی و دارایی و سخنگوی اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران در گفتگویی مشروح با خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه دیدگاه های خود در حوزه تعاملات اقتصادی بین المللی ایران را تشریح کرد .
مسیر رشد اقتصادی با تقویت تولید و انضباط مالی دنبال می‌شود
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی خود در سال جدید از مشهد مقدس تاکید کرد: دولت مسیر رشد اقتصادی و رشد تولید را از طریق تسهیل صدور مجوزها، کاهش مالیات‌ها و شفافیت اقتصادی، تنوع بخشی به روش های مختلف تامین مالی و انضباط مالی دنبال می‌کند.
پرداخت تسهیلات از مسیر اعتبار سنجی
 وزیر امور اقتصادی و دارایی در آخرین نشست ماهانه سال جاری با مدیران عامل بانک های تحت مدیریت وزارت اقتصاد ضمن تاکید بر اعتبار سنجی مشتریان قبل از پرداخت تسهیلات اظهار داشت: امیدوارم برای سال آینده با کمک مجموعه مدیران نظام بانکی به این جمع بندی برسیم که بتوانیم مسیر هرگونه تسهیلات دهی بدون اعتبار سنجی را ببندیم.
توسعه ابزار های نوین مالی، ملاك ارزیابی مدیران بورسی و بانكی از سال آینده
وزیر امور اقتصادی و دارایی در آیین رونمایی از سامانه فکتورینگ قرارداد های خصوصی تصریح کرد که از سال آینده، ارزیابی مدیران بانک ها و سازمان بورس و اوراق بهادار بر مبنای عملکرد آنها در خصوص استفاده و توسعه ابزار های نوین تأمین مالی بخش غیر دولتی صورت خواهد گرفت.
تأسیس سه شهرك صنعتی مشترك بین ایران و عراق
وزیر امور اقتصادی و دارایی از تأسیس و راه اندازی سه شهرک صنعتی مشترک بین ایران و عراق در مرز های مجاور استان های «میسان»، «بصره» و «واسط» این کشور خبر داد.
جزئیات توافقات در كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و عراق/ تفاهم دو كشور برای رفع مشكلات بانكی و ارزی
وزیر امور اقتصادی و دارایی که برای‌ شرکت در پنجمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق و رایزنی با مقامات عراقی درباره توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی به عراق سفر کرده، به تشریح توافقات انجام شده در این کمیسیون و دیدار با نخست وزیر عراق پرداخت.
61 - 72 of 1234