تاثیر راهبرد هند ـ اقیانوسیه بر رابطه تهران و دهلی / ایجاد منطقه آزاد تجاری برای تقویت کریدور شمال ـ جنوب
وضعیت در حال ظهور احتمالا ایجاب کند که هند به ایران نه به عنوان دروازه‌ای به افغانستان و آسیای مرکزی بلکه به عنوان کشوری در منطقه هند و اقیانوسیه نگاه کند.
وزير اقتصاد: لزوم حذف بروکراسی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
وزیرامور اقتصادي و دارایی در اختتامیه نمایشگاه معرفی بسته ها و توانمندی های اقتصادی مناطق آزاد و ویژه خواستار حذف بروکراسی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شد.
روند نزولی تورم ادامه می یابد/ افزایش 80 درصدی پرداخت‌های عمرانی در بهار امسال/ 1439 ملك دولتی در مسیر مولدسازی
سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خود با خبرنگاران با تاکید بر پایبندی د‌ولت به برنامه کنترل نقدینگی که موجب تداوم روند کاهش تورم شده است، اظهار کرد: با توجه به استمرار روند نزولی رشد نقدینگی در سال جاری، ثبات نسبی بازار ارز و همچنین کاهش التهابات در بازارهای جهانی، پیش بینی می کنیم روند نزولی تورم با شتاب مناسبی در ماه های آتی ادامه یابد.
پیشنهاد تعطیلی شعب بانك‌هایی كه كمتر از 50 درصد سپرده‌های استانی مردم را صرف تسهیلات همان استان كنند
وزیر امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد کرد: به بانک‌هایی که در اسرع وقت نسبت به ارتقای نسبت‌های تسهیلات به سپرده استانی خود به حداقل 50درصد اقدام نکنند، در مرحله نخست اخطار داده شده و در صورت تداوم روند ناصحیح گذشته، بانک خاطی ملزم به تعطیلی شعب ناکارآمد خود شود و امکان توسعه شعب از آنها گرفته شود.
دیپلماسی برای مهار تورم؛ روایت دوسال مقابله با تورم در گفت‌وگوی روزنامه همشهری با وزیر اقتصاد
نقطه پیشران کوتاه‌مدت تورم، نوسانات ارزی در زمستان پارسال بود. دولت برای اینکه وضع را اصلاح کند، موج دیگری از دیپلماسی اقتصادی را در دستور کار قرار داد.
كاهش رسوب كالاهای تجاری كشور به 15 درصد رسید
وزیر امور اقتصادی و دارایی از کاهش رسوب کالاهای تجاری کشور به 15 درصد در ماه های نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
تأكید وزیر اقتصاد بر تسریع ترخیص كالاهای در معرض آلودگی
وزیر امور اقتصادی و دارایی بر تسریع ترخیص کالاهای در معرض آلودگی مطابق استانداردها در انبارهای منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) تاکید کرد.
کارت طلایی ترانزیت ایران برای آسیای مرکزی؛ اهمیت تکمیل کریدور چابهار ـ سرخس برای اتصال به آسیای میانه
موقعیت ویژه ژئوپلیتیک ایران و ترکمنستان، اشتراکات مذهبی ـ فرهنگی، تبادل انرژی و استقرار بر سرراه کریدورهای مشترک منطقه‌ای منافع تهران و عشق آباد را تا حد زیادی به یکدیگر گره زده است.
پیگیری مشكلات گمركی، مالیاتی و بانكی مرند و جلفا/ پروژه‌های نیمه تمام سرعت می‌گیرد
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به نشست‌هایی که به عنوان نماینده دولت در سفر به آذربایجان شرقی با مدیران و فعالان اقتصادی مرند و جلفا برگزار کرده از پیگیری مشکلات گمرکی، مالیاتی و بانکی طی روزهای آتی خبر داد و ابراز امیدواری کرد به پروژه‌های نیمه تمام با سرعت بیشتری به سرانجام برسد.
25 - 36 of 1233