مذاکره با 21 کشور برای ایجاد مناطق آزاد مشترک/ مناطق آزاد جدید بستری برای توسعه صادرات کشور
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از مذاکره با 21 کشور برای ایجاد مناطق آزاد مشترک خبر داد که سند همکاری با 6 کشور امضا شده است، گفت: هیچ فردی با کلمه «باید» در این دوره در مناطق آزاد منصوب نشده است.
ورود بزرگترین منطقه آزاد کشور در مسیر اقتصاد دانش بنیان / سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد ریالی شرکت ماهان، آینده‌ای درخشان در صنعت گردشگری
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با تشریح دستاوردهای این منطقه آزاد و رونمایی از آن ها در دهه فجر گفت: طی تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور،‌ منطقه شهرک اقتصاد دانش بنیان در منطقه آزاد ماکو راه اندازی و الگوی توسعه این منطقه براساس سند راهبردی طرح جامع تدوین شده است.
كاركردهای جدید در مناطق آزاد، توسعه كشور را تسریع می‌كند
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی، یكی از مهمترین كاركردهای مناطق آزاد را تسهیل ترانزیت و صادرات كالا بین كشورهای مختلف و به خصوص همسایه دانست كه می‌تواند در آینده نزدیك توسعه كشور را سرعت ببخشد.
چرا مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بهشت سرمایه‌گذاری است؟
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تا پایان دی ماه امسال 2 هزار و 24 تقاضا برای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد داشتیم که ارزش آن 740 هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاران داخلی و 2.2 میلیارد یورو نیز از سوی سرمایه‌گذاران خارجی بوده است.
انعکاس پروژه های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند در چهل و پنجمین بهار انقلاب
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند به مناسبت گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در صداو سیمای مرکز آبادان به تشریح عملکرد این معاونت در شهرستان های آبادان و خرمشهر پرداخت.
عبدالملکی: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مولود جمهوری اسلامی هستند و ذیل نظریه اقتصاد مقاومتی تعریف می‌شوند
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: رویکرد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تقویت تولید ملی و افزایش صادرات محصولات ساخت داخل است.
احیای گفتمان سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد در دولت سیزدهم/720 تقاضای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد در 10 ماهه امسال
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تاکید بر اینکه در دولت سیزدهم گفتمان سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد که مغفول مانده بود احیا شد، تصریح کرد: تراز تجاری مناطق آزاد تا قبل از دولت سیزدهم منفی بود و در سال 1401 تراز تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مثبت 13.5 میلیارد دلار شد.
اتصال شبکه‌ای مناطق آزاد، ایران را به هاب تجاری در منطقه تبدیل کرده است/ همکاری مسکو با مناطق آزاد انزلی و چابهار، روسیه را به اقیانوس هند متصل می‌کند
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی: از کشور روسیه چندین منطقه آزاد خواهان همکاری با مناطق آزاد ایران شده اند که در گام نخست یک منطقه آزاد روسیه خواستار همکاری و ارتباط با منطقه آزاد انزلی و چابهار شده است؛ این یک طرح چهار مرحله ای است که مسکو را به اقیانوس هند متصل می کند. کشورهای جنوبی خلیج فارس نیز ابراز تمایل کرده اند که از طریق محور جنوب به شمال، از طریق ایران حوزه ترانزیت را در دستور کار قرار دهند.
عبدالملکی: زمینه‌های حقوقی واردات خودرو به سرزمین اصلی و مناطق آزاد فراهم شد/ شرکت‌های واجد صلاحیت اقدام کنند
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به مصوبه هیئت وزیران مبنی بر واردات خودرو به کشور گفت: هم اکنون امکان واردات خودرو‌های پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی با پرداخت عوارض قانونی فراهم شده و این خودرو‌ها می‌توانند به پلاک ملی تبدیل شوند.
1 - 12 of 2174