اقدامات دولت در حمایت از سرمایه‌گذاری و هدایت سرمایه به سمت توسعه پایدار
وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از هدایت سرمایه‌گذاری خارجی به‌سمت اجرای طرح‌های مبتنی بر توسعه پایدار، از ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور استقبال می کند و تمام تلاش خود را در جهت ترویج و حمایت از سرمایه گذاران بر اساس ضوابط قانونی موجود انجام می دهد.
دیدار وزیر اقتصاد با دبیركل آنكتاد
وزیر اقتصاد در جریان شرکت در مجمع جهانی سرمایه‌گذاری (WIF) با دبیرکل آنکتاد دیدار و گفت و گو کرد.
ثبت ركوردهای جدید در تولید ناخالص داخلی با تداوم رشد اقتصادی / كاهش معنادار تورم نقطه به نقطه در شهریور
سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به ثبت بالاترین رقم تولید ناخالص داخلی کشور در سال 1401 تاکید کرد: بنابراین از سال 1401 به بعد، هر میزان رشد اقتصادی مثبت، رکورد جدیدی در میزان تولید ناخالص داخلی کشور را رقم می زند.
اقتصاد كشور در مسیر خوداتكایی و پیشرفت است
رهبر انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: «تعداد قابل توجّهی از شاخصهای اقتصاد کلان، رشد را نشان میدهد، پیشرفت را نشان میدهد، تغییرات مثبت را نشان میدهد. البتّه تا مسائل مربوط به اقتصاد کلان برسد به معیشت مردم و زندگی مردم یک مقداری فاصله وجود دارد؛ یعنی زمان باید بگذرد.
فراخوان مشارکت در تاسیس بورس بین‌الملل مناطق آزاد کشور منتشر شد
فراخوان دعوت به مشارکت در تاسیس بورس بین‌الملل مناطق آزاد کشور منتشر شد.
آغاز فصلی نو برای افزایش تعاملات مناطق آزاد ایران و فوجیان چین
طی نشست مسئولان و فعالان اقتصادی استان «فوجیان» کشور چین و مدیران عامل مناطق آزاد ایران، توانمندی ها، ظرفیت ها و فرصت های همکاری های دو جانبه، بین طرفین ارائه شد.
CIFIT چین، بزرگترین مرکز تلاقی سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران در جهان
معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان این که امروزه تمامی کشورها برای معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از آنان عمدتاً یا میزبان سرمایه‌گذاران بالقوه هستند یا در رویدادهای مختلف سرمایه‌گذاری در جهان شرکت می‌کنند، گفت: نمایشگاه سیفیت چین، یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های سرمایه‌گذاری و تجاری در سطح جهانی است که امسال بیست و سومین دوره خود را طی خواهد کرد.
بازگشت به قانون مرجع تشکیل و اداره مناطق آزاد
نشست فراکسیون مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی با محوریت برنامه هفتم توسعه و اجرای ماده 10 قانون مالیات بر ارزش افزوده با موافقت وزیر اقتصاد با پیشنهاد اعضای فراکسیون مبنی بر بازگشت به قانون مرجع تشکیل و اداره مناطق آزاد به پایان رسید.
باید در نبرد بین حقیقت و غیرحقیقت روایت درست را انتخاب كنیم
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: باید در نبرد بین حقیقت و غیرحقیقت روایت درست را انتخاب کنیم، روایتی که به صلاح اقتصاد کشور و تولیدکنندگان و عامه مردم است و همه از آن منتفع شوند.
13 - 24 of 1234