اخبار اقتصادی

كاشت درخت توسط وزیر اقتصاد به مناسبت روز جهانی درختكاری

وزیر امور اقتصادی و دارایی به مناسبت فرا رسیدن روز درختکاری، در اقدامی نمادین، اقدام به کاشت نهال یک درخت در محوطه فضای سبز این وزارتخانه نمود.

شبكه بانكداری قرض‌الحسنه شمولیت مالی و شفافیت را تقویت كند / چاره‌ای جز مردمی كردن اقتصاد نداریم

وزیر اموراقتصادی و دارایی با تاکید بر فراهم شدن دسترسی همه مردم به منابع بانکی یادآور شد که یکی از مشکلات بانکداری قرض‌الحسنه این بوده که دسترسی به منابع بانکی برای افراد نزدیک به قدرت ساده‌تر بوده است و از بانک های قرض الحسنه خواست تا با افزایش شمولیت مالی و تقویت شفافیت، راه اجتماعی و مردمی کردن اقتصاد را هموار کنند.

جلسه شورای معاونان وزارت اقتصاد برگزار شد

در جلسه شورای معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی که در سالن جلسات وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، ضمن مرور اخبار و رویدادهای مرتبط، گزارش سفر استانی هیأت دولت به استان بوشهر و گزارش وضعیت اجرای سند تحول دولت در این وزارتخانه ارائه شد.

فرآیند مولدسازی برای مردم شهرها و روستاها شفاف شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر نقش مدیران کل اقتصادی استان‌ها در شفافیت و تنویر افکار عمومی درباره مولدسازی اظهار کرد: مردم همه شهرها و روستاها باید بدانند که کدام املاک در مسیر مولدسازی و کدام طرح‌ها در مسیر تکمیل قرار می‌گیرد.

بسته نیازمندی های حقوقی و قانونی صنعت بیمه تدوین می‌شود / 1402 فصل جدیدی برای برنامه ریزی اقتصادی

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: با مذاکراتی که با سازمان برنامه و مجلس خواهیم داشت بسته نیازمندی های حقوقی و قانونی صنعت بیمه تدوین می‌شود.

عملكرد بودجه‌ای دولت ضد تورمی بوده است/ كنترل انتظارات تورمی با مهار نرخ ارز طی ماه‌های ابتدایی 1402

سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به برنامه های دولت برای مهار تورم از طریق کنترل موتورهای تورم زا از جمله کسری بودجه و نقدینگی تاکید کرد: از نظر انضباط مالی و بودجه ای و انضباط پولی دولت تمام تلاش خود را برای کنترل تورم انجام داد و درباره جزء سوم یعنی انتظارات تورمی و تلاطم نرخ ارز نیز امیدواریم با آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلا این نوسانات مهار شود.

تدوام فعالیت سوداگران در بازار؛ نتیجه عقب افتادگی حكمرانی دهه های گذشته

وزیر امور اقتصادی و دارایی با انتقاد از سوداگران و دلالان و واسطه گرهایی که با اخلال در بازار ارز و مسکن، زندگی مردم را بازیچه مطامع خود قرار داده اند، ظهور و تداوم فعالیت های آنها را ناشی از عقب افتادگی دهه های گذشته نظام حکمرانی اقتصادی کشور خواند.

واكنش سخنگوی اقتصادی دولت به یك شیطنت رسانه‌ای/ میراث 10 سال گذشته را قدم به قدم اصلاح می‌كنیم

وزیر اقتصاد حواشی ایجاد شده برای نشست سخنگوی اقتصادی را شیطنت رسانه‌ای خواند و تاکید کرد: با وجود فشارهای داخلی و خارجی که وجود دارد، میراث 10 سال گذشته را قدم به قدم اصلاح می کنیم.

دشمنان از اتحاد مردم می ترسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: واقعیت این است که چیزی که دشمنان خارج از مرزها میترسند اتحاد مردم است اگر هم در داخل کسی به چیزی امید دارد اتحاد مردم است.

رابطه ایران و چین طی چند هزاره گذشته هیچ نقطه تاریك و پرتلاطمی را شاهد نبوده است بدون قهر با چین! تحقق گشایش های اقتصادی به زودی

رابطه ایران و چین طی چند هزاره گذشته هیچ نقطه تاریک و پرتلاطمی را شاهد نبوده و دو ملت متمدن و کهن همواره در دوره های مختلف تاریخی مسیرها و راهبردهایی برد ـ برد را برای بهره مندی مضاعف از ظرفیتهای توسعه ای هر یک از دو کشور یافته و طراحی کرده اند این رابطه متمدنانه یک روز در مسیری تجاری همانند جاده ابریشم شکل گرفته و روزی دیگر از طریق پوشش نیازهای مکمل اقتصادی و راهبردی هر یک از طرفین توسط طرف دیگر رابطه ای که نه تنها منافع دو کشور را تأمین کرده بلکه با ایجاد ظرفیت ها و بسترهای جدید خدمتی قابل تحسین به رشد و توسعه جامعه بین المللی کرده است.
11 - 20 of 1166

آخرین اخبار آرشیو