اخبار اقتصادی

فراخوان مشارکت در تاسیس بورس بین‌الملل مناطق آزاد کشور منتشر شد

فراخوان دعوت به مشارکت در تاسیس بورس بین‌الملل مناطق آزاد کشور منتشر شد.

آغاز فصلی نو برای افزایش تعاملات مناطق آزاد ایران و فوجیان چین

طی نشست مسئولان و فعالان اقتصادی استان «فوجیان» کشور چین و مدیران عامل مناطق آزاد ایران، توانمندی ها، ظرفیت ها و فرصت های همکاری های دو جانبه، بین طرفین ارائه شد.

CIFIT چین، بزرگترین مرکز تلاقی سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران در جهان

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان این که امروزه تمامی کشورها برای معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از آنان عمدتاً یا میزبان سرمایه‌گذاران بالقوه هستند یا در رویدادهای مختلف سرمایه‌گذاری در جهان شرکت می‌کنند، گفت: نمایشگاه سیفیت چین، یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های سرمایه‌گذاری و تجاری در سطح جهانی است که امسال بیست و سومین دوره خود را طی خواهد کرد.

بازگشت به قانون مرجع تشکیل و اداره مناطق آزاد

نشست فراکسیون مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی با محوریت برنامه هفتم توسعه و اجرای ماده 10 قانون مالیات بر ارزش افزوده با موافقت وزیر اقتصاد با پیشنهاد اعضای فراکسیون مبنی بر بازگشت به قانون مرجع تشکیل و اداره مناطق آزاد به پایان رسید.

باید در نبرد بین حقیقت و غیرحقیقت روایت درست را انتخاب كنیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: باید در نبرد بین حقیقت و غیرحقیقت روایت درست را انتخاب کنیم، روایتی که به صلاح اقتصاد کشور و تولیدکنندگان و عامه مردم است و همه از آن منتفع شوند.

پیگیری ایجاد منطقه آزاد تجاری اقتصادی مشترک ایران و سوریه

سامر الخلیل وزیر اقتصاد و تجارت خارجی دولت جمهوری عربی سوریه به همراه شفیق دیوب سفیر سوریه در ایران و هیات همراه با هدف توسعه همکاری‌های دوجانبه با حجت‌الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دیدار و گفتگو کردند.

ایران و هند احتمالا تا ماه سپتامبر بر سر توسعه بندر چابهار توافق کنند

روزنامه «مینت» هند با استناد به منابع مطلع گزارش داده است که ایران و هند بر سر توسعه بیشتر بندر چابهار در حال مذاکره هستند و احتمالا تا ماه سپتامبر، آغاز پاییز، توافق جدیدی امضا کنند. تصویب این بند از قرارداد پیشتر به خاطر مخالفت ایران با ارجاع پرونده مناقشات احتمالی به دادگاه‌های بین‌المللی به تاخیر انداخته شده بود. اما منابع روزنامه «مینت» گفته‌اند که ایران اخیرا توافق کرده است مناقشات احتمالی به دادگاه‌هایی در سنگاپور یا امارات ارجاع شود. همچنین ایران خواهان تضمین هند برای حداقل ترافیک شده و دهلی‌نو این تضمین را داده است تا ایران مطمئن شود که کشتی‌های زیادی به بندر چابهار خواهند آمد.

پوتین: از کریدور شمال ـ جنوب برای تحویل کالا به آفریقا بهره می‌گیریم

رئیس‌جمهوری روسیه از کشورهای غربی به خاطر آنچه به بن بست کشاندن توافق غلات خواند،‌ انتقاد کرد و گفت: این کشور مصمم است از کریدور شمال ـ جنوب برای تحویل کالا به آفریقا بهره گیرد.

بندر چابهار نماد همکاری‌های ایران و هند است

دبیر شورای عالی امنیت ملی، سطح روابط همه جانبه با هند در ابعاد دو و چند جانبه به ویژه همکاری برای فعال سازی ظرفیتهای جنبش عدم تعهد را اولویت‌های سیاست خارجی کشورمان برشمرد.

تاثیر راهبرد هند ـ اقیانوسیه بر رابطه تهران و دهلی / ایجاد منطقه آزاد تجاری برای تقویت کریدور شمال ـ جنوب

وضعیت در حال ظهور احتمالا ایجاب کند که هند به ایران نه به عنوان دروازه‌ای به افغانستان و آسیای مرکزی بلکه به عنوان کشوری در منطقه هند و اقیانوسیه نگاه کند.
1 - 10 of 1215

آخرین اخبار آرشیو