اخبار اقتصادی

تسریع در پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری با بانك توسعه اسلامی بعد از تاخیر چند ساله/ بهره‌گیری حداكثری از فرصت دیپلماسی اقتصادی

وزیر اقتصاد در گزارشی از سفر به جده و شرکت در اجلاس بانک توسعه اسلامی از تسریع در انجام پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری که چند سالی دچار تأخیر بود خبر داد و گفت: همچنین از فرصت دیپلماسی اقتصادی و پیگیری سیاست همسایگی و سیاست منطقه‌ای دولت در این سفر بهره مند شدیم.

تصویب 1500 مجوز تائید محور در هیات دولت/ رایزنی ایران و عربستان برای آغاز روابط پولی و بانكی دو كشور

وزیر اقتصاد اعلام کرد: امروز هیات وزیران 1500 مجوز کسب و کار را به عنوان تنها مجوزهای تایید محوری که نیازمند تایید دستگاههای اجرایی و وزارتخانه‌ها است مورد تایید قرار داد و بر این اساس سایر مجوزها، ثبت محور خواهند بود.

استقبال ریاض از نقشه راه تهران برای تعاملات اقتصادی/ سفر فعالان اقتصادی ایران به عربستان در آینده نزدیك

وزیر اقتصاد از سفر قریب الوقوع هیئت‌هایی اقتصادی از کشورمان به عربستان سعودی خبر داد و گفت که ریاض از نقشه راه پیشنهادی برای تعاملات اقتصادی دو کشور استقبال کرد.

شروع دوره جدید روابط اقتصادی ایران و سوریه/ توافق برای رفع موانع صادركنندگان ایرانی

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: با مقامات اقتصادی سوریه برای رفع موانع مالی، بیمه‌ای و گمرکی صادرکنندگان ایرانی توافق کردیم تا راه برای شرکت‌های ایرانی به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان باز شود.

جزئیات توافق اقتصادی ایران و سوریه/ موانع فعالیت فعالان اقتصادی دو كشور رفع می‌‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تشریح جزئیات توافقات اقتصادی میان ایران و سوريه در سفر رئیس جمهور کشورمان به این‌ کشور گفت: تأکید رؤسای جمهوری دو کشور تسریع در اجرای توافقات است و ظرف هفته‌های آینده شاهد به ثمر نشستن این توافقات سفر خواهیم بود.

امضای برنامه جامع همکاری‌های راهبردی و بلندمدت ایران و سوریه و 14 سند همکاری دیگر

برنامه جامع همکاری‌های راهبردی و بلندمدت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه و 14 سند همکاری دیگر به امضای روسای جمهور و مقامات عالی دو کشور رسید.

افتتاح صندوق حمایت از پژوهش های مرتبط با سیاستگذاری های اقتصادی در آینده نزدیك

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در حاشیه نشست «دانشگاه، خانه گفتگو» از افتتاح صندوقی به منظور حمایت از پژوهش های مرتبط با سیاستگذاری در حوزه اقتصاد کشور در آینده نزدیک خبر داد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی: لزوم ایجاد وحدت فرماندهی در منطقه آزاد اروند

«وزیر امور اقتصاد و دارایی» در شورای اداری منطقه آزاد اروند، گفت: اعمال حاکمیت یکپارچه در منطقه آزاد اروند، از جمله مسائل دشوار بین بخشی است که علیرغم مکاتبات صورت گرفته در راستای اعمال ماده 65 احکام دائمی توسعه کشور، باید این اختیارات مدیریتی به منطقه تفویض شود و یک وحدت فرماندهی در منطقه شکل گیرد.

شورای اداری منطقه آزاد اروند در حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل جلسه داد

نخستین شورای اداری منطقه آزاد اروند در سال 1402، مقارن با سفر ریاست محترم جمهور و اعضای هیأت دولت به استان خوزستان، با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در سازمان منطقه آزاد اروند، برگزار شد.

بیش از 4 سال دولت قبل اموال بانك‌ها واگذار شد/ اصلاحیه بودجه برای تحقق شعار سال به مجلس ارسال می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به برنامه‌های دولت برای مهار تورم و رشد تولید، اظهار کرد: ظرف هفته های آینده یک پیشنهاد اصلاحی به مجلس ارائه خواهیم کرد تا قانون بودجه 1402 به اهداف خود برای تحقق شعار سال دست پیدا کند.
31 - 40 of 1215

آخرین اخبار آرشیو