اخبار اقتصادی

خدماتی كه متخلفان از حساب واحد خزانه از آن محروم می‌شوند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اتمام موعد دستگاه‌های برخوردار از بودجه عمومی کشور برای تمرکز حساب‌هایشان در حساب واحد خزانه گفت: از امروز خدماتی از جمله اعتبارات اختصاصی دستگاه‌ها، دریافت هزینه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، افتتاح حساب در شبکه بانکی کشور و تغییر امضای حساب‌ها برای دستگاه‌های متخلف قطع خواهد شد.

بازدید وزیر اقتصاد از پروژه های توسعه و تولید گاز منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

وزیر امور اقتصادی و دارایی، در سفری یک روزه به منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) به همراه جمعی از معاونان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از سکوهای گازی میدان مشترک پارس جنوبی و دیگر طرح های پایین دستی پتروشیمی بازدید کرد.

حذف 150 مانع كسب و كار از پیش روی فعالان اقتصادی

وزیر امور اقتصادی و دارایی، در هفتاد و سومین جلسه هیات مقررات زدایی اظهار داشت: با مصوبه ای که در نشست امروز تصویب شد در حدود 150 حکم از موادی که دست و پاگیر بود و برای تولیدکنندگان ایجاد مانع می کرد، برای تصویب حذف این موانع به هیات دولت ارسال می شود.

كاهش 7 درصدی مالیات تولیدكنندگان در لایحه بودجه 1402/ بیش از دو میلیون مودی جدید در سال جاری شناسایی شدند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به شناسایی بیش از دو میلیون مودی مالیاتی در سال جاری و همچنین افزایش 50 درصدی درآمدهای مالیاتی در بودجه سال آینده تاکید کرد: افزایش درآمدهای مالیاتی بدون فشار به بخش مولد اقتصادی خواهد بود.

عرضه خودرو در بورس كالا ادامه یابد

وزیر اقتصاد بر تداوم پذیرش و عرضه خودرو در بورس کالا طبق مصوبه شورای عالی بورس تاکید و تصریح کرد که هر گونه درخواستی از سوی دستگاه‌ها و نهادها مجددا در شورای عالی بورس مطرح شود.

«بورس بین‌الملل مناطق آزاد» زمینه ساز ایجاد منطقه آزاد مالی ـ تجاری و جذب منابع ارزی به کشور

مدیراجرایی تاسیس بورس بین‌الملل مناطق آزاد، با بیان اینکه «بورس بین‌الملل مناطق آزاد» فرصت بی نظیری برای اجرایی نمودن سازوکارهای همکاری‌های مالی فرامنطقه‌ای محسوب می‌شود، از اعلام آمادگی نهادهای بزرگ اقتصاد کشور برای مشارکت در سهامداری این بورس خبر داد.

اطلاعيه دعوت به مشاركت در «بورس بین‌الملل مناطق آزاد» منتشر شد

اطلاعيه دعوت به مشاركت در «بورس بین‌الملل مناطق آزاد» برای کلیه متقاضیان اعم از بورس ها، شرکت های تامین سرمایه، کارگزاری ها، شرکت های سرمایه‌گذاری، بانک ها، بیمه‌ها، هلدینگ های تولیدی، صنعتی و تجاری، سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، شرکت های سرمایه‌گذاری و توسعه مناطق آزاد منتشر شد.

10 میلیون موتورسیكلت فاقد بیمه‌نامه / جریمه موتورسیكلت‌های فاقد بیمه صفر می‌شود

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه از 12 میلیون موتورسیکلت فعال فقط دو میلیون موتورسیکلت بیمه شخص ثالث دارند گفت: با بخشودگی 100 درصد جرایم بیمه امیدواریم شرایط برای دریافت بیمه نامه تسهیل شود.

«حجت اله عبدالملکی» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شد

با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی، «حجت‌اله عبدالملکی» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب شد.

جزئیات 10 محور سند همکاری بین ایران و روسیه

در جریان سفر هفته گذشته وزیر نفت ایران به روسیه و برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور، سند همکاری در 10 محور بین طرفین امضا شد که باعث جهش در حجم تجارت ایران و روسیه خواهد شد.
31 - 40 of 1166

آخرین اخبار آرشیو