سرمایه‌گذاری، اولویت همه اقدامات اقتصادی دولت/ از سیاهچاله كاهش مستمر رشد سرمایه‌گذاری خارج شدیم
وزیر اقتصاد صنعت مالی را رکن اصلی سرمایه‌گذاری در کشور برشمرد و افزود: از سیاهچاله دهه 90 که با کاهش مستمر رشد سرمایه‌گذاری در کشور همراه بود، خارج شده‌ایم و اولویت همه اقدامات اقتصادی با سرمایه‌گذاری است.
فرصت طلایی همکاری های مشترک با عمان ریل گذاری شده است
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فرصت‌های خوب توسعه همکاری‌های کشورها محسوب می شوند.
صدور مجوز های صیادی و شیلات از درگاه ملی مجوزها
وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه هفتاد و پنجمین نشست هیئت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار از شروع صدور مجوزهای مربوط به کسب و کارهای صیادی و شیلات توسط درگاه ملی مجوزها خبر داد.
كارگروه مشترك اصناف و هیئت مقررات زدایی تشكیل می شود
وزیر امور اقتصادی و دارایی دستور داد، کارگروهی مشترک بین نمایندگان اصناف و هیئت مقررات زدایی به منظور طی دوران گذار از ساز و کار پیشین به شیوه جدید صدور مجوز ها از طریق سامانه نوین اصناف ایران تشکیل شود.
امضای تفاهم نامه همکاری بین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران و عمان
در جریان سفر رسمی آقای «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان به جمهوری اسلامی ایران، مقامات دو کشور 4 سند در حوزه همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری، همکاری در مناطق آزاد و همکاری در حوزه انرژی به امضا رساندند.
6 میلیارد و 51 میلیون دلار حجم سرمایه گذاری خارجی در دولت سیزدهم
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: 356 طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش 6 میلیارد و 51 میلیون دلار مجموع سرمایه گذاری خارجی از ابتدای فعالیت دولت تا فروردین 1402 بوده است.
آغاز دوره جدید سرمایه‌گذاری مشترك بین ایران و عمان
وزیر امور اقتصادی و دارایی، دوره جدید روابط اقتصادی ایران و عمان را دوره سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور برای ايجاد پیوند‌های ماندگارتر برشمرد.
نگاه حمایتی دولت به مناطق كمتر توسعه یافته/ منابع بانكی از مناطق محروم خارج نشود
وزیر اقتصاد در شورای اداری بوکان بر ضرورت ایجاد توازن بین منابع محدود و تقاضاهای نامحدود تاکید کرد و در عین حال گفت: باید از ظرفیت اعتباردهی استفاده شود تا عقب افتادگی بوکان در دسترسی به منابع بانکی جبران شود.
دولت در مهار ساختاری تورم مصمم است/ ثبت ركورد صدور 4000 مجوز كسب و كار در یك روز
سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به نهایی شدن بسته 10 بندی دولت برای مهار تورم و رشد تولید و ابلاغ آن از امروز به دستگاه‌ها، تصریح کرد: دولت در مهار عوامل ساختاری و بنیادین تورم مصمم است و رشد تولید را از مسیر تسهیل کسب و کار و پیش بینی پذیر کردن اقتصاد دنبال می‌کند.
37 - 48 of 1234