فعال‌سازی کریدور شرق ثروت چند میلیارد دلاری برای کشور ایجاد می‌کند
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار گفت: کریدور شمال ـ جنوب یا کریدور شرق که خاستگاه آن از بندر چابهار شروع می‌شود ثروت چند میلیارد دلاری برای کشور از محل ترانزیت و لجستیک به همراه دارد که یک کار هوشمند، علمی و درست در حوزه زیرساخت‌های آن باید انجام و پس کرانه برای این حجم از ترانزیت فراهم شود.
منطقه ویژه اقتصادی سبزوار فرصتی جدید برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی
مسئول اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سبزوار در خصوص ویژگی های این منطقه گفت: این منطقه با مساحتی حدود یک هزار و 200 هکتار و در بین دو شهر نیشابور و سبزوار واقع شده است که در شاهراه ترانزیتی شمال شرق کشور از جنوب در مجاورت کریدور شرقی ـ غربی و از شمال به آزادراه حرم تا حرم قراردارد و با رویکرد تجاری ـ صنعتی جهت بارگذاری پایانه های صادراتی صنایع تبدیلی، تکمیلی کشاورزی و معدنی و صنایع نوین، پزشکی، دارویی و نساجی در نظر گرفته شده است.
راهگذر شرق؛ شاهرگ حیاتی توسعه سرمایه گذاری از سرخس تا چابهار است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: راهگذر یا کریدور شرق که منطقه آزاد چابهار مولود آن بوده، شاهرگ حیاتی توسعه سرمایه گذاری از سرخس تا چابهار و رسیدن چابهار به توسعه یافتگی است.
بزرگترین گلخانه هیدروپونیک خاورمیانه در ارس فعال است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در گفتگوی اختصاصی با آخرین خبر در خصوص مراودات و صادرات منطقه آزاد ارس با دیگر کشورها گفت: در حوزه محصولات نفت و گاز، منطقه آزاد ارس بخش عمده‌ای از قیر شرق ترکیه و قیر مورد نیاز کل کشور گرجستان و برخی از کشورهای اوراسیا را تامین می‌کند.
100 مجوز بی نام برای تسهیل سرمایه گذاری در چابهار صادر شد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: برای تسهیل در سرمایه گذاری و کمک به فعالان اقتصادی جهت آغاز کسب و کار و تولید در این منطقه آزاد 100 بسته سرمایه‌گذاری به ارزش 50 هزار میلیارد تومانی بی‌نام صادره شده است.
چابهار بهشت سرمایه گذاری با هزاران فرصت و مزیت
منطقه آزاد چابهار به عنوان بهشت سرمایه گذاری شرق ایران اسلامی در زمینه تجارت، بازرگانی، ترانزیت، کشاورزی و گردشگری با هزاران فرصت، معافیت و مزیت و آینده‌ای درخشان و نزدیک به بازار چندین میلیونی و فراهم بودن زیرساخت‌ها آماده پذیرایی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
290 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد از ابتدای دولت سیزدهم + فیلم
به گفته حجت الله عبدالملکی دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، از ابتدای دولت سیزدهم بالغ بر 90 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داخلی و 290 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در مناطق آزاد ایران صورت گرفته است.
جزئیات دومین نمایشگاه رونمایی از بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به ارزش 430 هزار میلیارد تومان
مشاور و قائم مقام دبیر در ستاد جهش سرمایه گذاری و صادرات مناطق آزاد و‌ ویژه اقتصادی جزئیاتی از دومین نمایشگاه رونمایی از بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با 430 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری ارائه کرد.
زیرساخت‌ها برای تبدیل منطقه آزاد ماکو به هاب صادرات آماده است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صادراتی منطقه آزاد ماکو بر ایجاد بسترهای صادراتی از کل کشوربا محوریت ماکو به ترکیه و کشورهای همجوار تاکید کرد وگفت: زیرساخت‌ها برای تبدیل منطقه آزاد ماکو به هاب صادرات به ترکیه و کشورهای CIS آماده است.
37 - 48 of 2174