اقتصاد دانش بنیان و مناطق آزاد تجاری، پلی به سمت صادرات نوین
یکی از شاخصه های مهم توسعه اقتصادی در جهان فعلی تاکید بر گسترش تولیدات و کسب درآمد با تکیه بر فناوری است. امروزه اقتصاد دانش بنیان و زنجیره تولید و تامین  با استفاده از  فناوری در بسیاری از کشور ها موضوعی جا افتاده است.
یادداشت | شکوفایی مزیت چابهار در تقاطع تجارت جهانی
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در یادداشتی به مناسبت روز ملی حمل و نقل به ویژگی‌های استراتژیک چابهار در این راستا پرداخته و معتقد است که چابهار در نقطه‌ای استراتژیک از جهان قرار گرفته که به پشتوانه ظرفیت‌های حمل‌ونقلی می‌تواند هاب حمل‌ونقل کالا و مسافر در منطقه باشد و حتی شرق دور را با کمترین هزینه به آسیای میانه، روسیه و یا اروپا متصل کند.
انجام بیش از 4200 مورد گشت مشترک بازرسی اصناف در هفت ماهه امسال
مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم از انجام 4 هزار 272 مورد گشت مشترک بازرسی از واحدهای صنفی، بنگاه های اقتصادی، مراکز تجاری و خدماتی در قشم طی هفت ماهه گذشته خبر داد.
تلاش هندی ها برای عقب نماندن از چین در روابط با ایران
در سایه گرم شدن روابط اقتصادی چین با ایران حالا هندی‌ها تلاش می‌کنند تا آنجا که می‌توانند جایگاه خود به ویژه در توسعه بندر چابهار را حفظ کنند.
هند به همکاری با ایران نیاز دارد
هفته گذشته در فاصله کوتاهی، دو مقام ارشد هندی به ایران سفر کردند. اول راج نات سینک، وزیر دفاع هند و بعد سابرامانیام جایشانکار، وزیر خارجه این کشور.
آیا هند جایگاه ایران به عنوان شریکی استراتژیک را درک کرده است؟
هرچند موقعیت منطقه‌ای ایران به عنوان دروازه ورود هند به آسیای مرکزی و حتی کوتاه ترین و کم هزینه‌ترین راه دسترسی به روسیه و اروپای شرقی از اهمیتی استراتژیک برخوردار است، اما طبق آخرین آمارهای موجود حجم مبادلات تجاری دو کشور تناسبی با این موقعیت و جایگاه ندارد.
رشد ۷۲ درصدی ارزش تولیدات در منطقه آزاد چابهار
رشد ۲۷ درصدی در تعداد واحدهای تولیدی، رشد ۷۲ درصدی در ارزش تولیدات و رشد ۲۹درصدی در سرمایه‌گذاری محقق شده از جمله آمارهایی است که از شیب تند و صعودی تولید در منطقه آزاد چابهار حکایت دارد.
شناسایی پیشران های تاثیرگذار بر توسعه گردشگری منطقه آزاد ارس
به آمریکایی‌ها گفته‌ایم که حق دخالت درباره چابهار را ندارند
قدم دارمندرا سفیر هند در ایران درباره بندر استراتژیک چابهار که براساس توافقنامه سه‌جانبه هند، افغانستان و ایران درحال‌توسعه است، تأکید کرده که آمریکا حق دخالت دراین‌باره را ندارد و هند فارغ از فشارهای این کشور به فعالیت در چابهار ادامه خواهد داد.
37 - 48 of 94