مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید منطقه آزاد قشم خبر داد؛

تولید بیش از 726 میلیون دلار انواع محصولات صنعتی در منطقه آزاد قشم

لینک کوتاه: freena.ir/detail/68249
ساعت 11:35 يکشنبه 28 آبان 1402
مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از ابتدای فروردین ماه تا نیمه آبان ماه سال جاری معادل 726 میلیون و 500 هزار دلار و 672 هزار و 225 میلیارد ریال انواع محصولات صنعتی در این منطقه تولید شده است.

به گزارش فرینا، مرتضی صابری با بیان این مطلب اظهار داشت: این میزان تولید توسط 225 واحد صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی جزیره و با اشتغال بیش از 6540 نفر صورت گرفته است.

صابری ادامه داد: عمده واحدهای تولیدی و صنعتی فعال در منطقه آزاد قشم واحدهای تولیدی و صنعتی مربوط به حوزه های مختلف از جمله شناورسازی، پوشاک، دخانیات، تولید لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا نیمه آبان ماه، 13 مورد پروانه بهره برداری جدید صادر و 23 مورد تمدید پروانه بهره برداری صورت گرفته و 94 مجوز فعالیت طرح های صنعتی تایید شده، صادر شده است.

به گفته مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم؛ همچنین در این مدت بیش از 339 هزار و 100 تُن برداشت از معادن فعال در این منطقه صورت گرفته است.

صابری در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال همچنین بازنگری و اصلاح فرآیندهای مرتبط با حوزه تولید با هدف تسهیل فعالیت واحدهای تولیدی در این منطقه در دستور کار قرار گرفته و با احصا مشکلات شاهد رفع مشکلات پیش روی تولیدکنندگان و رونق تولید در جزیره خواهیم بود.

آخرین اخبار

تغییر ریل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم
2500 هنرمند صنایع دستی قشم شناسنامه‌ دارند
رونمایی از پوستر رویداد گماش در نمایشگاه ساخت قشم
طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند
اطلاعیه انتخاباتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره برخی خبرسازی‌ها

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو