بهبود کیفیت خدمات بندر آفتاب در نوروز 1402

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش به همراه جمعی از مسئولین و مدیران ارشد سازمان، از زیرساخت ها و ظرفیت های عمرانی بندر آفتاب بازدید کرد.

به گزارش فرینا، بندر آفتاب در 18 کیلومتری کیش و در زمینی به مساحت پنجاه هکتار با حوضچه ای به مساحت 16 کیلومتر واقع شده است که مأموریت پشتیبانی جزیره کیش از نظر لجستیکی و توسعه صادرات و واردات کیش بر عهده دارد. 

سعید پورز‌ادی در جریان این بازدید گفت: احداث این بندر جزو اتفاقات نادری‌‌ است که با مشارکت سازمان و به همت بخش خصوصی و جمعی از سرمایه گذاران کیش احداث شده و ظرفیت بی نظیری برای پشتیبانی از جزیره زیبای کیش محسوب می شود. 

پورزادی افزود: از مهمترین ویژگی های این بندر زیبا می‌توان به استقرار نهادهای گمرک، بنادر و دریابانی اشاره کرد که زمینه تسهیل ارایه خدمات به صادرکنندگان کالا را فراهم نموده است.

وی در ادامه از آماده شدن 10 واحد اقامتی در این بندر برای خدمت رسانی در ایام نوروز 1402 خبر داد و افزود: از بیست واحد اقامتی پیش بینی شده، 10 واحد اقامتی به بهره برداری خواهد رسید. 

شایان ذکر است این بندر در نوروز 1401، میزبان 12 هزار خودرو و 4500 مسافر بوده است که پیش بینی می شود این تعداد در‌ نوروز 1402 افزایش یابد. 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو