پيشنهاد سردبير

تایید لوایح ایجاد مناطق آزاد سرخس، دوغارون و مازندران

سخنگوی شورای نگهبان از تایید لوایح ایجاد مناطق آزاد سرخس، دوغارون و مازندران خبر داد.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کرد

امیر مقدم مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار در دیدار با محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان گزارشی از عملکرد و فعالیت های یک ساله سازمان را در سفر به زاهدان در هفته دفاع مقدس بیان کرد.

سفر دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به روسیه

به دعوت وزارت توسعه اقتصادی روسیه و به منظور شرکت در «همايش بين المللي سرمایه گذاری مناطق ويژه اقتصادي»، حجت الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی به این کشور سفر کرد.

70 درصد ترانزیت ریلی کشور از مرز سرخس انجام می‌شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از انجام 70 درصد ترانزیت ریلی کشور از مرز سرخس خبر داد و گفت: این آمار نشان می‌دهد، این مرز یک مرز شناخته شده بین‌المللی در حوزه ریلی است.

منطقه آزاد انزلی از مهمترین ظرفیت‌ها و فرصت‌های استان گیلان در عرصه ملی با کارکردهای بین‌المللی است

سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی در جلسه شورای اداری این سازمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛ بر لزوم پایش مستمر نیروی انسانی و هم‌افزایی میان بخش‌های مختلف سازمان با نهادهای همکار استانی و ملی در مسیر تسهیل و تسریع در خدمات‌رسانی تصریح نمود و اظهار داشت: معاونت بندری به عنوان یکی مهمترین ارکان نخستین منطقه آزاد شمال کشور، از نقش مهمی در مراودات تجاری جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر برخودار بوده که باید در چارچوب قانون و مقررات، به تسهیل‌گری و خدمات رسانی به فعالین اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاران جدید در مسیر تکمیل و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های مجتمع بندری کاسپین گام بردارد.

استقبال مدیران شرکت‌های حمل و نقلی روسیه از همکاری با بنادر منطقه آزاد انزلی

با همکاری سازمان توسعه تجارت، اتاق بازرگانی تهران و مرکز تجاری ایران در سن پطرزبورگ یک هیأت از مدیران شرکت‌های حمل و نقلی فدراسیون روسیه از بنادر منطقه آزاد انزلی دیدار کردند.

استاندار آذربایجان غربی: منطقه آزاد ماکو مهمترین منطقه اقتصادی در مرز ایران و ترکیه است

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به قرار داشتن منطقه مهم اقتصادی در مرز مشترک آذربایجان‌غربی و ترکیه گفت: مهم‌ترین آنها منطقه آزاد ماکو بوده و دیگری منطقه ویژه اقتصادی سلماس و احداث منطقه ویژه اقتصادی سرو ارومیه نیز اخیراً مورد تصویب قرار گرفته است.

تقویت مناطق آزاد در دستور کار مجلس

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در دیدار با حجت الله عبدالملکی، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در خصوص گره‌گشایی از کار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در چارچوب برنامه هفتم توسعه کشور قول مساعد داد همکاری لازم در این زمینه صورت پذیرد.

لزوم تسهیلگری در امور اداری مربوط به بخش‌های اقتصاد و کسب و کار در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

در دیدار حجت الله عبدالملکی دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، در خصوص نقش و عملکرد مناطق آزاد در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور بحث و گفتگو شد.

نقش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیشرفت اقتصادی کشور

در نشست امروز دوشنبه(3مهرماه) مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در خصوص مباحث اداری، ساختاری و اجرایی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بحث و گفتگو شد.
1 - 10 of 231

آخرین اخبار آرشیو