سرمایه‌گذاری محقق شده 300 هزار میلیاردی در مناطق آزاد و ویژه
نماینده ویژه رییس جمهور و رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: در کمتر از 3 سال فعالیت دولت سیزدهم، سرمایه‌گذاری محقق شده در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور حدود 300 هزار میلیارد تومان (450 میلیون یورو) بود.
پنجمین پست اسكله و 4 مخزن روغن جدید در مجتمع بندری كاسپین افتتاح شد
با حضور عبدالملکی، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و عباسی، استاندار گیلان و سیاهکارزاده، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، و حجت السلام سید عبدالجواد شمس الدین، امام جمعه شهرستان بندرانزلی؛ پنجمین پست اسکله مجتمع بندری کاسپین و چهار مخزن روغن صنعتی در پسکرانه این بندر مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.
عبدالملکی: «روابط عمومی‌»ها، نهادی تصمیم‌ساز و مشاورانی مطلع هستند
حجت الله عبدالملکی، نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و‌ویژه اقتصادی در پیامی روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را گرامی داشت و روابط عمومی‌ها را به عنوان نهادی تصمیم‌ساز و مشاورانی مطلع قلمداد کرد.
چرا منطقه آزاد چابهار برای هندی‌ها مهم است؟
هند سال هاست که به دنبال توسعه بندر چابهار است و برای آن ارزش استراتژیک زیادی قائل است.
فیلم/ نخستین آتشخوار بومی به ناوگان ایمنی جزیره قشم پیوست
تراز تجاری مناطق آزاد مثبت شد / 363 همت میزان سرمایه‌گذاری در سال 1402
نماینده ویژه رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی: بر اساس آخرین آمار واردات و صادرات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تراز تجاری 14.5میلیارد دلار مثبت است؛ این رقم مربوط به صادرات غیرنفتی است و بخش نفت تحت اختیار وزارت نفت است. وارداتی که برای خود مناطق آزاد و ویژه 3.5میلیارد دلار بوده و مجموعا تجارت 18میلیارد دلاری را رقم زده است. برای سال1402هم تقریبا همین میزان را پیش‌بینی می‌کنیم.
فیلم / سرنوشت بسته‌های سرمایه‌گذاری در سال 1402 به کجا رسید؟
عبدالملکی: نتیجه اقدامات ما باعث شد تقاضا برای سرمایه گذاری در سال گذشته نسبت به سال 1401، 4.2 برابر شود. همچنین میزان قرارداد در سال 1402 نسبت به سال 1401، 3.2 برابر شد و از 112 هزار میلیارد تومان به 363 هزار میلیارد تومان رسیده است.
تقاضای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد 4 برابر شد/ 5 ویژگی جذاب برای سرمایه‌گذاران
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه تقاضا برای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد چهار برابر شده است، گفت: ایران دارای 5 ویژگی مهم پایین بودن هزینه تولید، زیرساخت‌های توسعه‌یافته، دسترسی مناسب این مناطق به بازارها، سهولت کسب و کار و معافیت‌های مالیاتی و گمرکی است.
عبدالملکی: تقاضای سرمایه‌گذاری در مناطق 4برابر افزایش یافته است/ تراز مناطق مثبت 14.5 میلیارد دلار است
آیین رونمایی از 200 بسته سرمایه گذاری جدید به ارزش 207 هزار میلیارد تومان در نمایشگاه اکسپو 2024 با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.
1 - 12 of 3763