اخبار اقتصادی

اخبار اقتصادی | وزیر اقتصاد:دغدغه‌های مردم را درک می‌کنم

مسعود کرباسیان در یادداشتی اینستاگرامی دلیل برهم خوردن نظم بازارها را جو روانی و حرکت سرمایه‌ها به سمت کالاهای جایگزین تحلیل کرد و با اشاره به گزیده کوتاه گفت‌وگویی که از او در فضای مجازی منتشرشده، از مردم خواست تا ضمن توجه به شاخص‌های کلان اقتصادی، در نظر داشته باشند که وزیر اقتصاد نباید پالس‌های منفی و غیرواقعی از آینده اقتصاد کشور به بازارهای داخلی و خارجی ارائه دهد.

اخبار اقتصادی | راه آهن اینچه برون ـ گرمسار برقی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از آغاز و اجرای طرح برقی کردن راه آهن اینچه برون - گرمسار در تیرماه ۹۷ خبر داد و این پروژه را برای منطقه و استان گلستان بسیار مهم توصیف کرد.

اخبار اقتصادی | تصمیمات ارزی دولت کامل تر می شود

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه سیاست های ارزی دولت باعث شد با خروج آمریکا از برجام بازار ارز با شوک جدید مواجه نشود، گفت: تصمیمات ارزی دولت در آینده کامل تر و پخته تر می شود.

اخبار اقتصادی | تهیه پیش نویس دستورالعمل راهبری شرکتی در بورس

رییس اداره امور حسابرسی و گزارشگری مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، از تهیه نسخه دوم پیش نویس دستورالعمل راهبری شرکتی و نظرخواهی عمومی در این خصوص در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) به شماره پیگیری 447129 خبر داد.

اخبار اقتصادی | ضریب نفوذ بیمه به 2.3 درصد رسید

رئیس کل بیمه مرکزی از افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور به 2.3 درصد خبر داد.

خبر اقتصادی| نفت ایران، کانون چالش استقلال خواهی دنیا از آمریکا

ایران به عنوان یکی از دارندگان غنی منابع نفتی، می‌تواند نقش قابل توجهی را در بازار انرژی جهان به عهده داشته باشد. از این رو آمریکا قصد دارد با تحریم نفتی ایران، نقش کشور را در مجامع بین المللی کاهش دهد. با این حال از آنجایی که ایران در حال حاضر مراودات نفتی مطلوبی با اروپا و آسیا دارد، این مساله که به راحتی بتوان این حجم از عرضه را از بازار حذف کرد، تا حدودی ناممکن به نظر می‌رسد.

اخبار اقتصادی | صادرات پارسال گاز 60 درصد رشد کرد

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز گفت: میزان صادرات گاز ایران در سال 1396 نسبت به سال پیش از آن، 60 درصد بیشتر شد و بر پایه پیش‌بینی ها این میزان رو به افزایش است.

اخبار اقتصادی | پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید دوباره رکورد زد

رکوردزنی دوباره پایبندی به توافق اوپک، احتمال بازگشت سطح تولید جهانی به میزان 2016 میلادی و امضای توافقنامه گازی میان روسیه و ترکیه برای ادامه ساخت ترک استریم از جمله مهمترین اخبار نفتی جهان در 24 ساعت گذشته بود.

اخبار اقتصادی | پیشنهادهای مرکز پژوهش های مجلس برای ساماندهی بازار ارز

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی با تحلیل وضعیت بازار ارز پس از اجرای نظام شناور مدیریت شده، نوشت: ضروری است بانک مرکزی از توزیع اسکناس ارز با نرخ ترجیحی برای همه مصارف ارزی خودداری و با پیمان سپاری ارزی، از بازگشت همه درآمدهای ارزی اطمینان حاصل کند.

اخبار اقتصادی | خروج آمریکا از برجام، تاثیری بر صادرات گاز کشور نداشت

معاون وزیر نفت گفت: صادرات گاز پس از خروج آمریکا از برجام نه تنها کاهش نیافته بلکه قرار است با آغاز صادرات به بصره در جنوب عراق بزودی افزایش نیز یابد.
1171 - 1180 of 1215

آخرین اخبار آرشیو