اخبار اقتصادی

ادارات کل استان ها رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان را با اولویت پیگیری کنند

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد در سومین گردهمایی مدیران کل استان های این وزارتخانه، رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان را از اهم وظایف ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استانها دانست و خواستار در اولویت قرار دادن این مهم شد.

دولت به تامین مواد اولیه بنگاه های تولیدی توجه ویژه ای دارد

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در هشتادمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت، دولت به تامین مواد اولیه بنگاه های تولیدی توجه ویژه ای دارد و وجود برخی حساسیت ها به هیچ وجه نباید مانع تامین مواد اولیه و واسطه ای برای واحدهای تولیدی شود.

لزوم صدور گواهی موضوع ماده 186 قانون مالیات‌های مستقیم از طریق پیشخوان مجوزها و خدمات کشور

بر اساس مصوبات بیست و چهارمین جلسه هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، سازمان امور مالیاتی کشور ملزم گردید ظرف حداکثر سه هفته نسبت به پیاده‌سازی گواهی موضوع ماده 186 قانون مالیات‌های مستقیم بر روی پیشخوان مجوزها و خدمات کشور اقدام نماید.

سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، به عضویت عادی آیسکو ارتقاء یافت

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، به عضویت عادی آیسکو ارتقاء یافت.

به مشاوره بخش خصوصی اعتقاد دارم

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه بازار ارز به سمت نرخ تعادلی در حرکت است، گفت: شنبه (24 آذر)، 60 میلیون یورو در بازار نیما عرضه شد که این عدد نسبت به برآوردهای اولیه خیلی خوب است.

کاهش رشد اقتصادی چین بازار سهام آمریکا را به لرزه انداخت

نگرانی ها از کاهش رشد اقتصادی چین و افزایش ابهام در توافق انگلیس با اتحادیه اروپا پیرامون برگزیت، بازار سهام آمریکا را این هفته با سقوطی کم سابقه به پایان برد.

منطقه آزاد تجاری اروپا و ژاپن، کاهش وابستگی به آمریکا

همراهی ژاپن و اتحادیه اروپا در زمینه های اقتصادی، در سال های اخیر برای دو طرف موفقیت های زیادی به ارمغان آورده است که تازه ترین دستاورد آن «منطقه تجارت آزاد» است که از آن به عنوان بزرگترین منطقه تجارت آزاد دنیا یاد می شود

فعالیت‌های معدنی می‌تواند جایگزین درآمد نفتی شود/ 300میلیون یورو برای واردات به مناطق آزاد

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با تاکید بر افزایش سهم معدن ازGDP گفت: حوزه معدن یکی از ظرفیت هایی است که می تواند جایگزین درآمد نفتی شود.

وزارت اقتصاد و چهار دستگاه تابعه در میان دستگاه های برتر خدمات الکترونیک

بر اساس اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، وزارت امور اقتصادی و دارایی، گمرک جمهوری اسلامی ایران، بیمه مرکزی، سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران جزو 10 دستگاه برتر ارائه دهنده خدمات دولت الکترونیک در سه ماهه دوم سالجاری معرفی شدند.

تاکید بر استفاده از ابزارهای الکترونیکی برای تسهیل ارائه خدمات

وزیر امور اقتصادی و دارایی در بیست و چهارمین جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تاکید کرد: استفاده ابزارهای الکترونیکی برای تسهیل ارائه خدمات به مردم باید به اولویت دستگاه ها تبدیل شود.
1141 - 1150 of 1233