اخبار اقتصادی

تفاهم نامه خزانه داری و کانون سرمایه گذاری ایران

معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور و کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران با هدف استفاده از ظرفیت های فنی، اجرایی و پژوهشی بخش خصوصی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

حمایت وزارت راه از شرکت‌های حمل و نقل ترکیبی

عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: از همه فعالان اقتصادی تقاضا می‌کنیم در جهت تکمیل کریدور شمال – جنوب و ایجاد ظرفیت‌هایی که در توسعه موثر باشند اهتمام نشان دهند و با حمایتی که ما در وزارت راه و شهرسازی از آن‌ها داریم این ظرفیت‌ها را شکل و توسعه دهند.

ضروت فرهنگ‌سازی در بهره‌برداری پایدار از سواحل و دریا

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیامی به سیزدهمین همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی (ICOPMAS ۲۰۱۸) این همایش را اتاق فکری جهت ارتقای دانش مهندسی سواحل، بنادر و عرصه‌های بین المللی برای نمایان ساختن توانمندی‌های محققان و متخصصان داخلی جهت همکاری‌های آتی برشمرد.

نرخ تورم آبان‌ ماه به ۱۸.۴ درصد رسید

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به آبان‌ ماه ۱۳۹۷ نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان‌ ماه ۱۳۹۶ معادل ۱۸.۴ درصد است.

بزرگ‌ ترین سرمایه کشور نیروی انسانی است

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در مراسم تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیر کل حوزه وزارتی و همچنین معارفه دستیار وزیر در امور هسته های اندیشه ورزی، بزرگ ترین سرمایه کشور را نیروی انسانی دانست.

کنترل تورم یکی از مهمترین اولویت های موجود در اقتصاد کشور

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، در نخستین جلسه هسته های اندیشه ورزی و در جمع اعضای کمیته اقتصاد کلان با دستور تعیین ساز و کارهای کنترل تورم در شرایط تحریم، موضوع مهار تورم را یکی از مهم ترین اولویت ها و دغدغه های دولت و وزارت اقتصاد در شرایط موجود خواند.

رییس کل گمرک و مشاور جوان وزیر اقتصاد منصوب شدند

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، طی حکمی مهدی میر اشرفی را به سمت معاون وزیر و رییس کل جدید گمرک جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

گمرک سنگربان قدرتمند و مدافع مرزهای تولید اقتصاد ملی

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید گمرک جمهوری اسلامی ایران، گفت: این سازمان بعنوان یک سنگربان قدرتمند، مدافع مرزهای تولید اقتصاد ملی و سهم ایران در اقتصاد بین الملل است.

همتی: بازار ارز راه‌اندازی می‌شود

«عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی شامگاه یکشنبه اعلام کرد، برای ساماندهی معاملات ارزی و پاسخگویی به نیازهای مردم با مشارکت بانک ها، صرافی های مجاز ‌و نظارت و بازیگردانی بانک مرکزی، در آینده نزدیک «بازار ارز» راه اندازی می شود.

چند انتصاب در وزارت اقتصاد

فرهاد دژپسند طی احکام جداگانه ای، معاون توسعه مدیریت و منابع، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی و دستیار خود در امور هسته های اندیشه ورزی وزات امور اقتصادی و دارایی را منصوب کرد.
1151 - 1160 of 1215

آخرین اخبار آرشیو