اخبار اقتصادی

ضروت فرهنگ‌سازی در بهره‌برداری پایدار از سواحل و دریا

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیامی به سیزدهمین همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی (ICOPMAS ۲۰۱۸) این همایش را اتاق فکری جهت ارتقای دانش مهندسی سواحل، بنادر و عرصه‌های بین المللی برای نمایان ساختن توانمندی‌های محققان و متخصصان داخلی جهت همکاری‌های آتی برشمرد.

نرخ تورم آبان‌ ماه به ۱۸.۴ درصد رسید

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به آبان‌ ماه ۱۳۹۷ نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان‌ ماه ۱۳۹۶ معادل ۱۸.۴ درصد است.

بزرگ‌ ترین سرمایه کشور نیروی انسانی است

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در مراسم تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیر کل حوزه وزارتی و همچنین معارفه دستیار وزیر در امور هسته های اندیشه ورزی، بزرگ ترین سرمایه کشور را نیروی انسانی دانست.

کنترل تورم یکی از مهمترین اولویت های موجود در اقتصاد کشور

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، در نخستین جلسه هسته های اندیشه ورزی و در جمع اعضای کمیته اقتصاد کلان با دستور تعیین ساز و کارهای کنترل تورم در شرایط تحریم، موضوع مهار تورم را یکی از مهم ترین اولویت ها و دغدغه های دولت و وزارت اقتصاد در شرایط موجود خواند.

رییس کل گمرک و مشاور جوان وزیر اقتصاد منصوب شدند

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، طی حکمی مهدی میر اشرفی را به سمت معاون وزیر و رییس کل جدید گمرک جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

گمرک سنگربان قدرتمند و مدافع مرزهای تولید اقتصاد ملی

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید گمرک جمهوری اسلامی ایران، گفت: این سازمان بعنوان یک سنگربان قدرتمند، مدافع مرزهای تولید اقتصاد ملی و سهم ایران در اقتصاد بین الملل است.

همتی: بازار ارز راه‌اندازی می‌شود

«عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی شامگاه یکشنبه اعلام کرد، برای ساماندهی معاملات ارزی و پاسخگویی به نیازهای مردم با مشارکت بانک ها، صرافی های مجاز ‌و نظارت و بازیگردانی بانک مرکزی، در آینده نزدیک «بازار ارز» راه اندازی می شود.

چند انتصاب در وزارت اقتصاد

فرهاد دژپسند طی احکام جداگانه ای، معاون توسعه مدیریت و منابع، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی و دستیار خود در امور هسته های اندیشه ورزی وزات امور اقتصادی و دارایی را منصوب کرد.

دفاع از عملکرد سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری ها

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: این سازمان در مورد واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی تاکنون حتی یک مورد هم تخلف نداشته است.

علت اصلی بسیاری از مشکلات در اقتصاد، عدم توجه به فنآوری های نوین است

وزیر امور اقتصادی و دارایی در «اولین نشست هماهنگی تدوین نقشه راه اقتصاد هوشمند»، علت اصلی بسیاری از مشکلات و کمبودها در عرصه اقتصاد کشور را عدم توجه کافی به تاثیرات فوق العاده ارزش آفرین فناوری های نوین خواند.
1161 - 1170 of 1223

آخرین اخبار آرشیو