مناطق آزاد تجاری، راهی برای تحقق اقتصاد مقاومتی
براساس ادبیات توسعه اقتصادی، تجارت آزاد یکی از عوامل عمده تاثیرگذار بر رشد اقتصادی است. در این بین مناطق آزاد تجاری می توانند نقش به سزایی در راستای توسعه تجارت داشته باشند.
ضرورت ایجاد گفتمان ملی مناطق آزاد
گذشت نزدیک به سه دهه از تشکیل مناطق آزاد در ایران و سعی و خطا چندین دولت از آن زمان تا کنون، بستری مناسب برای طرح ایده ها و موضوعات جدید و ارائه کارنامه ای درخشان را بوجود آورده است.
باید چابهار به هلسینکی وصل شود آ‌سه‌آن، چابهار، اوراسیا
انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (ASEAN) که در یک دهه اخیر بارها و بارها نامش را شنیده‌ایم، یک اتحادیه تجارت آزاد است که در آن سوی اقیانوس هند قرار گرفته. یک باشگاه 10عضوی که بیش از 660 میلیون نفر جمعیت دارد.
مناطق ویژه اقتصادی؛ پیوند کم هزینه اقتصاد ملی با اقتصاد جهانی
پذیرش اصل رقابت در بازار، مراودات جهانی و منطقه ای، تلاش برای افزایش صادرات و در یک کلام نظام اقتصاد بازار آزاد مبتنی بر رقابت عوامل تولید برای کسب سهم شایسته از بازار جهانی کالا و خدمات.
اعمال ماليات بر ارزش افزوده زخمي جديد بر تن رنجور مناطق آزاد
مقام معظم رهبري زيد عزه در استمرار تأكيدهاي مكرر سالهاي اخير، دستور كار اصلي نظام توسعه ملي را در سال1400 « توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها» تعيين فرمودند.
گام موثر منطقه آزاد قشم در مسیر اقتصاد مولد
رونق تولید و صادرات در منطقه آزاد قشم محقق نمی‌شد مگر اینکه پروژه‌های عمرانی و زیربنایی به حد خوبی توسعه پیدا کند. این است که در مجموع سازمان منطقه آزاد قشم توانست 250 طرح عمرانی در اندازه‌های مختلف در جزیره انجام دهد.
بازوی پرقدرت جهش تولید
«جهش تولید» عنوان سال جاری است. تحقق این هدف به توجه و بررسی دقیق پتانسیل‌های موجود در کشور و ارزیابی همه‌جانبه و مرور موفقیت‌های تولیدی مناطق ویژه اقتصادی، از جمله منطقه استراتژیک خلیج فارس، نیازمند است.
بندرچابهار نقش‌آفرین عرصه تجارت
بندرچابهار به دلیل موقعیت استراتژیک و راهبردی در سطح ملی و بین‌المللی نقش نوینی در مبادلات برون مرزی جمهوری اسلامی ایران داشته و به شاهراه اصلی تجارت و اقتصاد جنوب شرق کشور تبدیل شده است.
تداوم سیر صعودی تولیدات کالاهای ضروری در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان
منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، در زمینه تولید شکر، لوازم خانگی، روغن خوراکی و محصولات کشاورزی بازوی تامین نیاز کشور نیز بوده است. این در حالی است که در سال گذشته تحریم و شیوع کرونا بسیاری از صنایع را در کشور با مشکل مواجه کرد.  
37 - 48 of 512