مفهوم و مزایای کمیسیون تعیین ارزش افزوده برای واحدهای تولیدی مستقر در مناطق آزاد
کمیسیون تعیین ارزش افزوده برای تولیدی مستقر در مناطق آزاد هفتگانه چیست و چه مزایایی برای مناطق آزاد و فعالین اقتصادی دارد.
صنعت نسل 4 و مناطق آزاد تجاری | اهمیت مناطق آزاد در تجارت الکترونیک
اهمیت مناطق آزاد تجاری را می توان در سطوح اولیه در کاهش مشکلات معمول تجارت از جمله مالیات گمرکی، مالیات بر ارزش افزوده و آزادی عمل بیشتر در راه اندازی و توسعه کسب و کار دانست. اما در سطوح بالاتر مناطق آزاد تجاری و صنعتی در نگاه تصمیم گیرندگان نقش مهمی در پیاده سازی طرح های کلان از جمله طرح های توسعه تجاری و دیپلماتیک بین کشور مبدأ با همسایگان و سطح جهان دارند.
نبض اقتصاد دوشنبه در چابهار می‌زند!
تاجیکستان طی دو دهه گذشته همواره سعی بر برقراری ارتباط حسنه با کشورهای جنوبی خود داشته تا از این طریق بتواند با هزینه کمتری به آب‌های آزاد دست یابد، تردیدی نیست که آینده اقتصاد کشور تاجیکستان در گرو توسعه روابط با ایران و البته بهره گرفتن از معبری مهم به نام منطقه آزاد چابهار است.
مـزایای عضویت دائــم ایـران در سـازمان همکاری شانگهای با اشاره به ایجاد ظرفیـت‌های بالقوه برای منطقه آزاد مـاکـو
سازمان همکاری شانگهای، بعنوان یکی بزرگترین و موثرترین سازمان های بین المللی مطرح است؛ تا جایی که برخی سیاسیون آن را ناتوی شرق نیز نام گذاری کرده اند. این سازمان با در برداشتن شصت میلیون کیلومترمربع وسعت و سه میلیارد نفر جمعیت، بزرگترین مجمع جهانی محسوب می شود که منابع عظیم انرژی و بازار مصرفی بی نظیری را در اختیار دارد.
بر زمین گذاشتن بارِ «ماهیت وجودی مناطق آزاد» از اهداف روابط عمومی است
روابط عمومی هر سازمان و نهاد زمانی موفق‌تر خواهد بود که اساس فعالیت‌های خود را بر پایه مبانی علمی و تحقیقی استوار سازد و با اصل، قرار دادن تحقیق‌های انجام‌شده، خلاقیت‌ها و ابتکارها را از نتایج آن استخراج و در اختیار سازمان خود قرار دهد.
توسعه مناطق آزاد و کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به منزله‌ی پارادایم توسعه از اهرم های مهم پیشرفت‌ اقتصادی کشور به شمار می روند چیزی که در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری باید مورد توجه کاندیداهای محترم قرار گیرد.
حضور بانک‌های خارجی در مناطق آزاد و بانکداری برون‌مرزی
داستان مناطق آزاد ایران و اتصال آنها به بانک‌های خارجی، یکی از پرماجراترین مسائل اقتصادی است که در یک دهه اخیر، بارها و بارها درباره آن شنیده‌ایم. ازآنجایی‌که هفت منطقه آزادِ فعال ایران در حال حاضر از قوانینی متفاوت نسبت به سرزمین اصلی، استفاده می‌کنند، به‌سادگی می‌توانند پذیرای بانک‌های خارجی باشند.
ضرورت بکارگیری نیروهای بومی در مناطق آزاد
مرور ادبیات توسعه در کشورهای مختلف و نگاهی به طرح‌های بزرگ که در جوامع کوچک کلید خورده و راه افتاده‌اند، یک نتیجه مشترک را به دست می‌دهند؛ در تمامی این طرح‌ها، هرگاه پیوند و ارتباط مناسبی بین جامعه محلی و صنعت تازه‌وارد برقرار نشده، مفهوم توسعه به معنای واقعی آن محقق نشده است؛ چراکه مردم و جوامع محلی از آثار و منافع این طرح‌ها بهره‌مند نشده و تنها سختی‌ها و مصائب طرح برای آن‌ها مانده است؛ در نتیجه هیچ گاه تعلق خاطری به آن نداشته و در بزنگاه‌ها برای ماندگاری‌ آن تلاش نمی‌کنند.
توسعه مدیریتی در مناطق آزاد با اجرای سیاست چابک سازی 
سرپرست معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور از اصلاح ساختاری و چابک سازی سازمان‌ها به عنوان یکی از راهکارهای مهم در توسعه مدیریتی مناطق آزاد کشور نام برد.
25 - 36 of 512