بازدید مشاور رئیس جمهور از بزرگترین مجتمع گلخانه ای خاورمیانه در ارس

لینک کوتاه: freena.ir/detail/62706
ساعت 17:48 دوشنبه 10 آبان 1400
مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاري - صنعتي و ویژه اقتصادی در جریان سفر خود به منطقه آزاد ارس از مجتمع گلخانه ای ارس تارلا امیر، بزرگترین مجتمع گلخانه ای خاورمیانه بازدید کرد.

به گزارش فرينا، مجتمع گلخانه ای ارس تارلا امیر، بزرگترین مجتمع گلخانه ای خاورمیانه در منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاری ریالی هزار و هفتصد میلیارد ریال و بیش از 70 میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی احداث شده است.

اين واحد گلخانه اي در زميني به مساحت 80 هکتار، سالانه ظرفیت تولید بیش از 24 هزار و 200 تن انواع صیفی جات گلخانه ای به روش هیدورپونیک را دارد و در کنار آن برای 650 نفر بطور مستقیم شغل ایجاد کرده است.

گفتني است؛ «سعید محمد» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در چهارمین سفر خود به مناطق آزاد کشور به منطقه آزاد ارس سفر کرد.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در سفر 2 روزه خود به منطقه آزاد ارس، حضور در گلزار شهدا، بازدید از پروژه های عمرانی، کشاورزی و زیرساختی، نشست با فعالان اقتصادی، حضور در جلسه شورای اداری و بازدید از پایانه مرزی نوردوز و زون خداآفرین ـ قلی بیگلو را در دستور کار دارد.

آخرین اخبار

تغییر ریل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم
2500 هنرمند صنایع دستی قشم شناسنامه‌ دارند
رونمایی از پوستر رویداد گماش در نمایشگاه ساخت قشم
طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند
اطلاعیه انتخاباتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره برخی خبرسازی‌ها

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو