جستجو به دنبال کلید واژه «وزیر امور اقتصادی و دارایی» - تعداد یافته ها 8 مورد

ذهنیت غلط دهه نود نسبت به مناطق آزاد را باید تغییر دهیم/مطالبات مالیاتی، بانكی و ارزی فعالان اقتصادی هرمزگان پیگیری می‌شود

وزیراموراقتصادى و دارايى بسیاری از مشکلات مناطق آزاد را ناشی از نگاه غلطی دانست که از دهه 90 نسبت به این مناطق ایجاد شده و در اذهان عامه، رسانه‌ها و سیاستگذاران رسوب کرده است و تاکید کرد: باید تمام تلاش خود را برای تغییر این ذهنیت و تصویر نادرست معطوف کنیم.

كنترل شتاب افزایش قیمت‌ها در 9 ماهه امسال/ لنگرگاه تورم را از نرخ ارز به سمت نقدینگی تغییر دادیم

سخنگوی اقتصادی دولت با تاکید بر اینکه دولت لنگرگاه تورمی کشور را از نرخ تورم به سمت نقدینگی تغییر داد و با انضباط مالی و کنترل متغیرهای پولی، رشد نقدینگی را تحت کنترل درآورد، گفت: تا زمانی که نقدینگی تحت کنترل است ارتباطی میان پایه پولی و تورم وجود ندارد.

افزایش بیش از 7 درصدی تجارت خارجی در 9 ماهه نخست امسال / تراز تجاری مثبت 15 میلیارد دلاری

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مجموع تجارت خارجی کشور در 9 ماهه امسال عدد 112 میلیارد دلار بوده است که نسبت به 9 ماهه مشابه سال قبل بیش از 7 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

دومین جلسه كارگروه اقتصادی شورای عالی ایرانیان مقیم خارج از كشور در سال 1402

دومین جلسه کارگروه اقتصادی شورای عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور در سال 1402 با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

دومین گام در اجرای پروژه‌های توافق 25 ساله ایران و چین برداشته شد

وزیر اقتصاد برگزاری کمیسیون مشترک ایران و چین در پکن را نخستین گام در اجرای پروژه‌های توافق 25 ساله ایران و چین برشمرد و گفت: در دومین گام مجموعه دیگری از توافقات بر روی پروژه های مشخص در بین بخشهای دولتی وزارتخانه های متناظر ایران و چین برقرار شد و بر روی جزئیات اجرای پروژه ها هم توافق صورت گرفت.

اقدامات دولت در حمایت از سرمایه‌گذاری و هدایت سرمایه به سمت توسعه پایدار

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از هدایت سرمایه‌گذاری خارجی به‌سمت اجرای طرح‌های مبتنی بر توسعه پایدار، از ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور استقبال می کند و تمام تلاش خود را در جهت ترویج و حمایت از سرمایه گذاران بر اساس ضوابط قانونی موجود انجام می دهد.

دیدار وزیر اقتصاد با دبیركل آنكتاد

وزیر اقتصاد در جریان شرکت در مجمع جهانی سرمایه‌گذاری (WIF) با دبیرکل آنکتاد دیدار و گفت و گو کرد.

اقتصاد كشور در مسیر خوداتكایی و پیشرفت است

رهبر انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: «تعداد قابل توجّهی از شاخصهای اقتصاد کلان، رشد را نشان میدهد، پیشرفت را نشان میدهد، تغییرات مثبت را نشان میدهد. البتّه تا مسائل مربوط به اقتصاد کلان برسد به معیشت مردم و زندگی مردم یک مقداری فاصله وجود دارد؛ یعنی زمان باید بگذرد.

آخرین اخبار آرشیو