در نمایشگاه بین‌المللی CIFIT چین مقرر شد؛

تفاهم‌نامه همکاری مناطق آزاد ایران و استان فوجیان منعقد می‌شود

هیئت عالی رتبه اقتصادی منطقه آزاد انزلی به ریاست اکبر نیازی سرپرست سازمان و همراهی وحید طالب پور معاون اقتصادی در بیست و سومین نمایشگاه سرمایه گذاری و تجارت (CIFIT) که با حضور 5000 شرکت از افزون بر 100 کشور جهان در شهر شیامن استان فوجیان چین برگزار می شود، حضور پیدا کرد.

به گزارش فرینا، در جریان این رویداد که مناطق آزاد ایران به صورت مشترک در قالب پاویون ایران حضور پیدا کرده اند، کتاب سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی که مشتمل بر 100 بسته فرصت سرمایه گذاری در نخستین منطقه آزاد شمال ایران است به سرمایه گذاران چینی و کشورهای دیگر حاضر در نمایشگاه سرمایه گذاری و تجارت (CIFIT) چین که به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای تخصصی این حوزه شناخته می شود عرضه می گردد.

از نکات جالب توجه این نمایشگاه حضور ژو ژانگ یکی از مدیران ارشد استان فوجیان چین در پاویون جمهوری اسلامی و نشست با دبیر شورایعالی و مدیران عامل مناطق آزاد ایران بود که براساس توافقات صورت گرفته، اکبر نیازی سرپرست سازمان به نمایندگی از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور مسئولیت تنظیم تفاهم نامه همکاری با استان فوجیان چین در قالب خواهر خواندگی را برعهده گرفت.

براین اساس با تنظیم و توافق دو طرف، سند همکاری مابین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران و مناطق آزاد استان فوجیان، به امضای مسئولین دو کشور خواهد رسید.

بنابراین گزارش رییس اتاق بازرگانی شهر شیامن و مدیران بخش خصوصی شرکت های خصوصی چین و کشورهای حاضر در نمایشگاه با حضور در غرفه سازمان از نزدیک با فرصت ها، مزیت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی آشنا شدند.

گفتنی است در این رویداد اقتصادی که از 17 لغایت 20 شهریور ماه در حالی برگزاری است، بسته‌های سرمایه‌گذاری و بسترهای موجود مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در غرفه 416C نمایشگاه شیامن، به سرمایه گذاران، صاحبان مشاغل و بازدیدکنندگان معرفی خواهد شد.

لازم به ذکر است پیش از این و در قالب راهبرد جدید نمایشگاهی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناطق در نمایشگاه های تهران، مشهد، سلیمانیه و ایروان عرضه گردید.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو