افزایش 17 درصدی بودجه گردشگری سلامت مناطق آزاد

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از افزایش 17 درصدی بودجه حوزه گردشگری سلامت مناطق آزاد خبر داد.

به گزارش فرینا، محمد فرزاد میرزایی قلعه، در نشست توسعه گردشگری سلامت مناطق آزاد که با حضور معاونین وزارتخانه های بهداشت، گردشگری و آموزش و پرورش برگزار شد با اعلام این خبر گفت: امید است در ابلاغ نهایی بودجه 1402 سهم گردشگری سلامت به 25 درصد برسد.

میرزایی افزود: گردشگری سلامت که محل تقارن دو صنعت پولساز است و ریشه تاریخی به وسعت تمدن بشر دارد در چند دهه اخیر به دلیل فراگیر شدن تکنولوژی های حوزه ارتباطات به اوج خود رسیده است و همچنین این نوع گردشگری را به دلیل ارتباط با جان و روح انسان مهمترین نوع گردشگری است.

وی گفت: این نوع از گردشگری یکی از مهمترین راهبردهای دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد برای جذب سرمایه و درآمد ارزی برای کشور است چرا که بستر توسعه گردشگری سلامت بخصوص در حوزه گردشگری درمانی در مناطق آزاد به چند دلیل از جمله مرزی بودن این مناطق، پیوست فرهنگی با همسایگان، زیرساخت های اولیه مناسب و قوانین گمرکی و البته تردد راحت مسافران، بسیار مناسب بوده و در تلاش هستند با تشکیل کنسرسیوم گردشگری سلامت میان سازمان های مختلف عملیاتی شدن چند پروژه ملی با سرمایه گذاری سرمایه گذاران بین المللی را فراهم آورند.

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه نشست بر همکاری بین دستگاهی تاکید کرد و از مدیران وزارتخانه های مختلف جهت حضور و کمک به توسعه و رونق گردشگری مناطق آزاد دعوت بعمل آورد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو