حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای دستیابی به توسعه متوازن در قشم/ کارخانه نوآوری در جزیره راه‌اندازی می‌شود

در نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای دستیابی به توسعه متوازن در قشم تأکید شد.

به گزارش فرینا، افشار فتح الهی در این جلسه با تأکید بر لزوم تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان، بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان متعددی در جزیره وجود دارد که به همت جوانان بومی کارهای ارزشمندی انجام داده و برای تجاری کردن طرح های خود به تأمین مالی به هنگام با استفاده از ابزارهای مناسب نیاز دارند.

فتح الهی ادامه داد: نهادهایی همچون صندوق نوآوری و شکوفایی با در اختیار داشتن منابع مالی و فناوری نقش مهمی در ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان بازی می‌کنند و حضور این مجموعه در جزیره قشم فرصت مغتنمی برای توسعه به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: به دنبال راه‌اندازی کارخانه نوآوری در جزیره به‌منظور جذب ایده‌های خلاقانه و رشد آن‌ها هستیم و در این زمینه هم همکاری سازمان و صندوق می‌تواند مؤثر واقع شود.

در بخش دیگری از این جلسه، معاون پارلمانی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری نیز اظهار کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب‌های متعددی همچون پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی، سرمایه در گردش و...، صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی، مشارکت در سرمایه‌گذاری طرح‌ها و پروژه‌های دانش‌بنیان، مشارکت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و خصوصی بورسی از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

مهدی خالقی، با اشاره به وجود زیرساخت‌های مناسبی همچون پارک زیست‌فناوری خلیج‌فارس و مرکز بین‌المللی رشد قشم، گفت: آماده هستیم تا با حمایت و تأمین مالی شرکت‌های منطقه نقش خود در ارتقای علمی جزیره را برگزار کنیم.

به گفته خالقی، مشارکت صندوق در طرح های دانش‌بنیان یک مشارکت واقعی است و در سود و زیان شریک خواهیم بود.

بنابراین گزارش، نشست مشترک حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور دکتر افشار فتح الهی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مهدی خالقی، معاون پارلمانی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، فرزاد خلفی مدیر مرکز بین‌المللی رشد و دکتر محمد شریف رنجبر رییس پارک زیست‌فناوری خلیج‌فارس برگزار شد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو