سرپرست معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

موافقت های اولیه برای راه اندازی خط مسافری و تجاری دریایی میان قشم و خصب

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، جزئیات مذاکرات اقتصادی صورت گرفته با هیات اقتصادی استان مسندم عمان در حوزه های مختلف را تشریح کرد.

به گزارش فرینا، مختار گرشاسبی اظهار داشت: در پی سفر هیات اقتصادی استان مسندم عمان به جزیره قشم مذاکرات متعددی در حوزه های مختلف اقتصادی انجام شد و موافقت های اولیه برای توسعه همکاری ها میان دو طرف حاصل شد.

گرشاسبی ادامه داد: پس از بازدید هیات عمانی از بندر بهمن و با توجه به ظرفیت ها و امکانات موجود، مذاکرات خوبی با هدف راه اندازی خط مسافری و تجاری دریایی میان جزیره قشم و خصب صورت گرفت و توافق دو طرف قرار شد در آینده نزدیک با امضای تفاهم نامه مشترک این مهم اجرایی شود.

وی اضافه کرد: همچنین در نشست با این هیات اقتصادی، دو طرف برای راه اندازی اتاق بازرگانی مشترک میان منطقه آزاد قشم و استان مسندم عمان اعلام آمادگی کردند.

به گفته سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم؛ اعلام آمادگی برای راه اندازی خط هوایی میان قشم و فرودگاه در حال احداث استان مسندم پس از پایان مراحل ساخت و راه اندازی این فرودگاه از دیگر موضوعاتی بود که در این مذاکرات مطرح شد.

گرشاسبی، پیشنهاد استفاده از خدمات انبارداری موجود در بندرهای بهمن و کاوه جزیره قشم برای تجار و بازرگانان کشور عمان و امکان تردد مستقیم شناورهای باری از خصب به بندر بهمن قشم را از دیگر موضوعات مطرح شده در این مذاکرات عنوان کرد.

وی ادامه داد: همکاری مشترک میان قشم و استان مسندم با توجه به نزدیکی این دو منطقه در تنگه هرمز، در حوزه بانکرینگ نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در مذاکرات با هیات اقتصادی عمانی بود.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، توسعه همکاری ها، انتقال تجریبات و فناوری ها در حوزه گردشگری، صنایع شیلاتی و نفت و انرژی نیز از دیگر موضوعات اقتصادی مطرح شده در مذاکره با هیات اقتصادی استان مسندم عمان دانست.

گرشاسبی در پایان خاطرنشان کرد: موافقت های اولیه در برخی از حوزه های مطرح شده از سوی دو طرف حاصل شده و قرار است در آینده نزدیک تفاهم نامه ای در بخش های مختلف میان دو طرف به امضا برسد.

براساس این گزارش، در پی سفر هیات اقتصادی استان مسندم عمان به منطقه آزاد قشم، ضمن معرفی ظرفیت های اقتصادی و گردشگری جزیره، بر توسعه روابط و همکاری های میان دو منطقه در حوزه های اقتصادی و گردشگری تاکید شد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو